پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۷۷
|
کد خبر: ۱۷۶۴
معاون دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا گفت: وقتی شهری دچار زلزله یا هر حادثه طبیعی دیگری می شود، موضوعی که حائز اهمیت است، آمادگی و بازگشت به شرایط عادی با کمترین آسیب است که این امر نیازمند آگاهی و شناخت می باشد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - ۲۰ آذر ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار بسنا، دکتر اسدالله نقدی، معاون دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا، در مانور زلزله که به همت کانون دانشجویی هلال احمر این دانشگاه، در روز سه شنبه 20 آذر، در خوابگاه دخترانه بعثت برگزار شد، گفت: یکی از اصول مهم مدیریت و بحران، پدافند غیر عامل و موضوع مدیریت و توسعه پایدار است.

وی ادامه داد: در حوزه های مختلف، بحث تاب آوری مطرح می شود و موضوع اصلی این است که اگر یک شهر یا منطقه ای با شرایط خاص و بحران مواجه شد، بتواند در برابر آن فاجعه و شوک دوام بیاورد و آسیب کمتری ببیند.

دکتر نقدی با اشاره به سونامی چند سال پیش ژاپن که علی رغم اینکه در آن شرایط سخت، نظم شهر و جامعه برقرار بود، افزود: این یک اصل است که اگر یک سانحه طبیعی و انسانی پیش بیاید، یک شهر یا یک روستا بتواند در برابر آن بحران و شوک مقاومت کرده و آسیب کمتری ببیند.

وی با بیان اینکه دوام، شامل یک بخش کالبدی بوده که مربوط به مقاومت ساختمان هایی است که در آنها اسکان داریم، اذعان کرد: وقتی شهری دچار زلزله می شود موضوعی که حائز اهمیت است، آمادگی و بازگشت به شرایط عادی با کمترین آسیب است که این امر نیازمند آگاهی و شناخت می باشد.

معاون دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا در نهایت تشریح کرد: در این راستا قدم هایی توسط مجموعه داوطلبان هلال احمر در بین تشکل های دانشجویی برداشته شده است. همچنین ما علاوه بر این مانور، آمادگی داریم در هر زمینه ای که جمعیت هلال احمر نیاز بداند که برای یک زندگی ایمن و توأم با آرامش و تاب آوری دانشجویان در شرایط خاص، لازم است فراهم شود، با آنها همکاری کنیم.

خبرنگار: اشراقی

عکس: آقایی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!

صفحه نخست

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!  (۳ نظر)

اساتید از تاریخ ۳۱ خرداد تا ۱۲ تیر در محل دفتر کار خود حضور خواهند داشت/ امتحانات پایان‌ترم از ۱۴ تا ۲۹ تیر به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود/ مهلت ثبت نمرات دروس بدون پروژه کارشناسی تا ۱۰ مرداد و دروس پروژه‌دار کارشناسی و دروس تحصیلات تکمیلی تا ۷ شهریور خواهد بود/ دروس عملی که امکان تدریس مجازی آن‌ها وجود دارد باید تا ۱۲ تیر تکمیل شده و تا ۱۰ مرداد نمرات آنها ثبت شوند  (۱ نظر)

پرطرفدارترین عناوین