پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۶۱۷
|
کد خبر: ۲۴۰۳
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در پیامی، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، میراث ماندگار و اثرگذار حضرت امام خمینی (ره)، دانشگاهیان سراسر کشور را به حضور گسترده در راهپیمایی دشمن‌شکن روز جهانی قدس دعوت کرد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۸
به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، متن کامل این پیام به شرح زیر است:
روز جهانی قدس یادآور مسئولیت دولت‌ها و ملت‌های اسلامی در مقابل دشمنان خدا و مردم مظلوم فلسطین و ضرورت بیداری و بصیرت همراه با تجهیز و تقویت توان نیروی مسلمانان در ابعاد مختلف است. روز قدس نماد آزادی‌خواهی، عدالت و حمایت از مظلومان در برابر غاصبان و زورگویان و متجاوزان است. روزی که مومنان و مسلمانان روزه‌دار یک صدا، ندای مظلومیت مسلمانان فلسطین اشغال شده را به گوش جهانیان می‌رسانند.
تدبیر هوشمندانه‌ای که از جمله مواریث ماندگار و اثرگذار قائد عظیم‌الشان و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران است، پیامی واضح به مستکبران و ظالمان داده است که برتری کشور‌های اسلامی در موازنه قوا به‌خصوص در عرصه حفاظت از هویت و موجودیت خود می‌بایست به گونه‌ای طراحی و راهبری شود که ترس از قدرت اسلام و اقتدار مانع از هرگونه اقدام به تعدی و تجاوز و حتی تصور آن از سوی دشمنان باشد.
مردم ایران به عنوان پرچم‌داران اسلام انقلابی و بر اساس موقعیت استراتژیک و امکانات و ظرفیت‌های خاص کشور خود و با توجه به آثار و برکات انقلاب اسلامی، الهام‌بخش بیداری و حضور در صحنه بسیاری از مسلمانان جهان بوده است و همه ساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان با نمایش کارکرد اجتماعی اسلام به عنوان مظهر تلفیق دین و سیاست، زمینه خیزش عمومی جهان اسلام را در برابر دشمنان به‌خصوص اسرائیل غاصب فراهم می‌نماید.
تلاش برای آزادی قدس عزیز نماد آرمان‌خواهی و حق‌طلبی و نفی سلطه از کشور‌های اسلامی است. جامعه دانشگاهی کشور همچون همیشه، در کنار سایر اقشار ملت مسلمان ایران در راهپیمایی بزرگ و دشمن شکن روز جهانی قدس شرکت خواهند نمود و با پیروی از مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری مدظله العالی به وظیفه ملی و اسلامی خود در ماه صیام به نحو شایسته عمل نموده و در صحنه سیاسی‌-عبادی قیام علیه صهیونیسم جهانی حضوری چشمگیر و حماسی خواهند داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست