پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۶۹۶
|
کد خبر: ۲۴۱۱
یک گروه از متخصصان دانشگاه مونیخ در تحقیقی که به تازگی انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که افراد مبتلا به اختلال اضطراب بیش از دیگران از حساسیت (آلرژی) فصلی به علف‌ها و دیگر گیاهان رنج می‌برند.
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۶ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

افراد مبتلا به اضطراب، بیش از دیگران از حساسیت (آلرژی) فصلی به علف‌ها و دیگر گیاهان رنج می‌برند

به گزارش بسنا، یک گروه از متخصصان دانشگاه مونیخ در تحقیقی که به تازگی انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که افراد مبتلا به اختلال اضطراب بیش از دیگران از حساسیت (آلرژی) فصلی به علف‌ها و دیگر گیاهان رنج می‌برند.

حساسیت فصلی از آلرژی‌های شایع است که به خصوص در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز که گیاهان گرده‌افشانی می‌کنند مشاهده می‌شود.

این متخصصان همچنین می‌گویند که بیماران مبتلا به افسردگی اغلب در تمام طول سال از آلرژی برای مثال به موی گربه، شکایت می‌کنند.

این محققان نتیجه آزمایشات خود را در مجله "International Archives of Allergien and Immunology " منتشر کرده‌اند که مجله‌ای تخصصی در زمینه آلرژی و ایمونولوژی (ایمنی‌شناسی) است.

آنها برای انجام این پژوهش با حدود هزار و ۸۰۰ نفر در آگسبورگ مصاحبه کرده‌اند که سن‌شان بین ۳۹ و ۸۸ سال بوده است. آنها طی مصاحبه‌ها اطلاعاتی از جمله درباره آلرژی‌ها و مشکلات روانی‌ این افراد به دست آورده‌اند.

این متخصصان در عین حال ارتباطی قابل اثبات میان آلرژی به مواد غذایی و داروها و بیماری‌های روانی-اجتماعی نیافتند.

به گزارش دویچه‌وله، آنها می‌گویند با این حال هنوز روشن نیست که آلرژی‌ها باعث تشدید افسردگی می‌شوند یا افسردگی آلرژی‌ها را تشدید می‌کند.

هنوز باید تحقیقاتی در این زمینه انجام شود تا بتوان به این پرسش‌ها پاسخ داد.

برچسب ها: آلرژی اضطراب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
علم و فناوری