پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۲۵۳
|
کد خبر: ۲۵۹۱
نشست هماهنگی و راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D۸، با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در محل این وزارت برگزار شد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۷ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، در این نشست پس از ارائه گزارش دکتر عزیزی مسئول راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D8 از روند پیشرفت‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته درخصوص شکل‌گیری این دانشگاه و نحوه پذیرش دانشجو برای تحصیل در آن، مسئولان حاضر درخصوص مسائل مختلف و مبتلابه راه‌اندازی این دانشگاه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و مواردی به‌عنوان جمع‌بندی نشست به تائید حاضران رسید.
پذیرش دانشجویان صرفاً در مقاطع تحصیلات تکمیلی، مشخص نمودن محل استقرار ستاد مرکزی دانشگاه بین‌المللی D8، تقویت وب‌سایت و به‌روزرسانی آن به زبان انگلیسی و لزوم انجام مکاتبات و دستورالعمل پذیرش دانشجو به زبان انگلیسی به جهت بین‌المللی بودن این دانشگاه ازجمله مواردی بود که به تائید حاضران در نشست رسید.
پذیرش دانشجو به‌صورت سیستم شبکه‌ای در دانشگاه D8 و استفاده از اساتید و امکانات سایر دانشگاه‌ها با هزینه کرد این دانشگاه، ارسال فراخوان به کلیه دانشگاه‌های کشور برای دعوت از اعضای هیئت‌علمی جهت همکاری آنان با این دانشگاه برای تدریس در رشته‌های مصوب آن، اصلاح آیین‌نامه آموزشی این دانشگاه از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم، معرفی دانشجو از کشورهای عضو و همچنین سایر کشورها از سوی سازمان امور دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه نیز از دیگر مواردی بود که مورد موافقت اعضای حاضر در نشست قرار گرفت.
همچنین مقرر شد نشست‌های هماهنگی برای راه‌اندازی دانشگاه D8 هرماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شود.
دانشگاه بین‌المللی D8 اولین دانشگاه بین‌المللی در ایران خواهد بود و کشورهای عضو این دانشگاه از هشت کشور درحال‌توسعه جهان اسلام شامل ترکیه، پاکستان، اندونزی، بنگلادش، مالزی، مصر، نیجریه و جمهوری اسلامی ایران هستند.
بحث تأسیس دانشگاه D8 از هشت سال پیش وجود داشت و مقرر شد این دانشگاه در ایران تأسیس شود. چهار سال پیش دانشگاه بوعلی سینای همدان داوطلب تأسیس این دانشگاه شد و در همان زمان این موضوع در وزارت علوم به میزبانی دانشگاه بوعلی همدان تأیید شد و در دو سال گذشته نیز مقدمات تشکیل این دانشگاه شکل گرفت و با مجموعه دبیرخانه گروه D8 هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و اساسنامه آن به تصویب اعضای گروه D8 رسید.
پذیرش دانشجو در این دانشگاه از همه کشورهای دنیا و به‌خصوص با تأکید بر کشورهای گروه D8 صورت خواهد گرفت که می‌تواند به‌صورت بورسیه از کشورهای دیگر و یا با هزینه شخصی باشد. در این راستا از تمام ظرفیت‌های آموزش عالی ایران و کشورهای عضو در دانشگاه بین‌المللی D8 استفاده خواهد شد.
گفتنی است در این نشست دکتر خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، دکتر سالارآملی، قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، دکتر صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان، دکتر ساریخانی، معاون آموزشی دانشگاه بوعلی سینای همدان، دکتر آرام، مدیر امور بین‌الملل دانشگاه بوعلی سینا و دکتر عزیزی، مسئول راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D8 نیز حضور داشتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست