پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۴۶۱
|
کد خبر: ۲۶۱۰
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

آموزش‌وپرورش به دلیل تنوع زیاد مدارس نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد

حمایت میرزاده با اشاره به اینکه رسانه‌ها عدالت آموزشی را زیر سؤال نبرند، گفت: تنوع مدارس زیاد شده است و آموزش‌ و پرورش نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد.
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۲ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
آموزش‌وپرورش به دلیل تنوع زیاد مدارس نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد!
 
به گزارش بسنا، حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال 98 اظهار‌ کرد: به نمایندگی از دیگر نمایندگان مجلس برای تبریک خدمت شما هستم و از مدیران و معلمان تشکر می‌کنم که نقش اصلی را در این موفقیت داشته‌اند.

با تحلیل رتبه‌های برتر کنکور نمی‌توان مدارس دولتی را زیر سؤال برد

وی افزود: با ‌ تحلیل آمار رتبه‌های برتر از مدارس خاص، نمی‌توان فعالیت کل مدارس دولتی را زیر سؤال برد؛ کسب این موفقیت بیشتر مرهون تلاش خود دانش‌آموزان بوده است و شما رتبه‌های برتر در هر مدرسه‌ای بودید همین رتبه و جایگاه را کسب می‌کردید و این افتخارآفرینی به تلاش‌های خود شما برمی‌گردد.

میرزاده تصریح کرد: برای معلمان چه در مدارس دولتی و غیردولتی و چه در سمپاد فرقی نمی‌کند در کدام مدرسه درس می‌دهند و تمام تلاش خود را می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه شما با این افتخارآفرینی، بار سنگینی بر دوش دارید و مردم انتظار زیادی از شما دارند، گفت: اگر نتوانید مسائل کشور را حل کنید در مورد نخبه بودن شما سؤال مطرح می‌شود چرا که شما باید طرح جدید داشته باشید و طرح نو براندازید و اگر جای دیگری از دنیا را برای تحصیل انتخاب کنید باید به این مراسم شک کرد؛ شما باید وارد میدان شوید و این کشور بهترین مکان برای نخبه‌ها است و آینده کشور به شما نیاز دارد.

رسانه‌ها عدالت آموزشی را زیر سؤال نبرند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها عدالت آموزشی را زیرسوال نبرند، گفت: مدارس دولتی و استان‌هایی که رتبه برتر نداشته‌اند را نیز زیرسوال نبرید.

وی در ادامه اضافه کرد: تنوع مدارس زیاد شده است و آموزش‌ و پرورش نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد و باید تنوع مدارس را کم کرد تا بچه‌های مختلف کنار هم بنشینند و با هم یاد بگیرند و در این‌باره مجلس شورای اسلامی با شما همراهی خواهد کرد.

میرزاده با بیان اینکه طبقاتی بودن آموزش نارضایتی‌هایی ایجاد کرده است، تأکید کرد: باید از وجود نخبگان در همه‌جا استفاده شود؛ مدرسه نمونه کوچک جامعه است و افراد مختلف باید در کنار همدیگر بنشینند نه آنکه آنان را در یک جزیره خاص جمع و جامعه را از آن‌ها محروم کنیم.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش و پژوهش