پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۱۳۰
|
کد خبر: ۲۸۷۸
رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در برخی موارد چند خوابگاه برای دختران پیش بینی شده بود، اما تعداد دانشجویان دختر به ظرفیت مورد نظر نرسید و ظرفیت ها خالی ماند.
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۱ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۸

به گزارش بسنا و به نقل از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، دکتر صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان درحاشیه شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاهها در خصوص ظرفیت خوابگاههای غیردولتی تصریح  کرد: بخشی از ظرفیت خوابگاه های غیردولتی که پیش بینی جذب دانشجو داشتند به دلیل کمبود دانشجو خالی مانده است لیکن در حوزه خوابگاه های دولتی در حال حاضر به ندرت خوابگاهی هست که مورد استفاده قرار نگیرد.

وی در مورد خوابگاه های مربوط به دانشجویان دختر گفت: در برخی موارد چند خوابگاه برای دختران پیش بینی شده بود، اما تعداد دانشجویان دختر به ظرفیت مورد نظر نرسید و ظرفیت ها خالی ماند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه تاکید کرد: ظرفیت خوابگاه ها برای پذیرش دانشجویان پسر همیشه با کمبود مواجه است، اما آن تعداد از دانشجویان پسر که بدون خوابگاه مانده اند به خوابگاه های خودگردان انتقال داده شده اند.

دکتر مجتبی صدیقی یادآوری کرد: در سال تحصیلی جدید ۶۰ خوابگاه با ظرفیت ۱۲ هزار دانشجو به خوابگاه های فعلی دانشگاه های دولتی افزوده خواهد شد  که تعدادی از این خوابگاه ها تازه احداث شده اند و برخی استیجاری می باشند.

ایشان در پایان در مورد ساماندهی وضعیت خوابگاه های بخش خصوصی خاطرنشان کرد: خوابگاه های خودگردان بعد از گذشت چند سال تحت نظر دانشگاه های مادر استان ها ساماندهی و بازنگری شده اند و به زودی آیین نامه جدید این خوابگاه ها به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه