پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۳۶۸
|
کد خبر: ۲۹۲
با حضور مسؤولین استان، رؤسای دانشگاه ها و خانواده فرشچیان، دانشکده فناوری‌های نوین محمدعلی فرشچیان در دانشگاه صنعتی همدان افتتاح و به بهره برداری رسید.
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا، بسنا، امروز پنجشنبه 17 اسفند ماه 1396، با حضور مسؤولین استانی، رؤسای دانشگاه های استان و خانواده فرشچیان، دانشکده فناوری‌های نوین محمدعلی فرشچیان در دانشگاه صنعتی همدان افتتاح و به بهره برداری رسید.

دانشکده فناوری‌های نوین محمدعلی فرشچیان با 6 هزار و 200 متر زیربنا در هفت طبقه احداث شده است؛ این دانشکده دارای 12 آزمایشگاه، آزمایشگاه مرکزی، سایت‌های کامپیوتر، کتابخانه، اتاق اساتید و کارکنان، سالن آمفی‌تئاتر با ظرفیت 154 نفر و دارای فضاهای آموزشی برای دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می باشد.

این ساختمان با رعایت تمام اصول معماری و مهندسی با بهترین مصالح و زیرساخت‌های ممکن تکمیل شده و فضای پژوهشی، آموزشی و اداری آن مجهز به مدرنترین تجهیزات مورد نیاز است.

ساخت این دانشکده در دانشگاه صنعتی همدان به دلیل کمبود فضای آموزشی برای اساتید و دانشجویان در ضلع غربی احداث شده و از سال 88 به دلیل رکود مالی پیشرفت عمرانی آن به صورت راکد باقی بود اما با درخواست همکاری رئیس دانشگاه صنعتی همدان از بنیاد مرحوم زنده‌یاد محمد علی فرشچیان از سال 94 کار ساخت این دانشکده از سر گرفته شد و امروز این دانشکده به طور رسمی در دانشگاه صنعتی همدان به نام دانشکده فناوری‌های نوین محمد علی فرشچیان آغاز به کار کرد.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه ابن دانشکده، تفاهمنامه‌ای سه‌جانبه فی­مابین دانشگاه صنعتی همدان، بنیاد مرحوم فرشچیان و استانداری همدان منعقد شد، که در آن مشارکت در ساخت ساختمان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی در راستای مشارکت بنیاد فرشچیان به متراژ 6 هزار متر مربع که دارای اعتبار از ردیف ملی است در نظر گرفته شده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه