پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۸۴۷
|
کد خبر: ۳۰۹
در بخشنامه معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم به رؤسای دانشگاه ها تأکید شد؛

ضرورت برنامه ریزی دانشگاه ها برای رشد اشتغال فارغ التحصیلان خود

دکتر مسعود برومند، با ابلاغ بخشنامه ای به رؤسای دانشگاه های کشور، از آنان خواست تا برای رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ التحصیلان خود برنامه ریزی کنند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

به گزارش بسنا و نقل از روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:

احتراماً، همانگونه که مستحضرید برنامه های دانشگاه های کشور و وزارت متبوع بسیار وابسته به بازخوردهای دقیق و مناسب از عملکرد و شرایط محیطی حاکم بر آموزش عالی کشور است.

یکی از شاخص های مهم در ارزیابی ها و تصمیم گیری های مرتبط، درصد فارغ التحصیلان شاغل هر رشته و دانشگاه است. این شاخص می تواند درک مناسبی از کیفیت علمی و مهارتی فارغ التحصیلان و همچنین بازار کار و نیازهای کشور باشد، لذا طبق ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی وزارت عتف، دانشگاه ها مکلفند نسبت به رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ التحصیلان خود برنامه های مناسبی را برای بهبود این شاخص تدوین و به اجرا گذارند.

براین اساس ضروری است که دانشگاه ها برای اجرای این امر تمهیدات لازم را فراهم و با بکارگیری مناسب دفاتر ارتباط با صنعت، انجمن های فارغ التحصیلان و دیگر ظرفیت های موجود، شیوه مناسبی برای این امر تدوین و به اجرا گذارند.

خواهشمند است ضمن بهره برداری از نتایج کیفی و ارزشمند اینگونه بررسی ها، نسبت به تکمیل و ارسال گزارش های شش ماهه مطابق فرم های پیوست، در سامانه «مپفا» مساعدت فرمایید.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته انتظار می رود اولین گزارش از دانشگاه ها در خرداماه دریافت شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست