پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۷۰۴
|
کد خبر: ۳۴۶۷
دانشگاهیان و مردم همدان سومین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را، در مسجد بزرگ دانشگاه بوعلی‌سینا به سوگ نشستند.
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۸ - ۱۵ دی ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار بسنا، مراسم عزاداری و گرامیداشت سومین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور گسترده دانشگاهیان، مدافعین حرم، پاسداران، بسیجیان و مردم همدان به همت جامعه دانشگاهی، تشکل‌های دانشجویی همدان و ستاد مردمی بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی پس از نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد بزرگ دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که همراه با ابراز هیجان و نداهایی در محکومیت آمریکا بود، دکتر یعقوب محمدی‌فر رئیس دانشگاه بوعلی سینا به عنوان میزبان برنامه به حاضران خوشامد گفت و پیرامون شهید سلیمانی مطالبی بیان داشت.

سپس فرازهایی از قسم نامه هر ایرانی برای انتقام خون حاج قاسم سلیمانی قرائت شد؛ پس از آن یونس اکبری دانشجوی دانشگاه بوعلی سینا دکلمه‌ای در رابطه با شهید قاسم سلیمانی خواند‌.

پس از آن همه یک‌صدا ندای لبیک ‌یا حسین سر دادند.

در ادامه سردار سالار آبنوش معاون عملیات بسیج مستضعفین در رابطه با نقشه‌های آمریکا و انتقام تاکتیکی و راهبردی سخن گفت.

در پایان به ترتیب کربلایی سید امید حسینی و کربلایی مصطفی میرزایی به رجزخوانی و مدیحه‌سرایی پرداختند.

قسم نامه هر ایرانی برای انتقام خون حاج قاسم سلیمانی به شرح زیر است:

«این فقط حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نبودند که تکه تکه شدند. همه ما آتش گرفتیم. قلب همه ما پاره پاره شد. ما همه با او منفجر شدیم. با علمدار انقلاب مان.

از امروز همه ما، همه ملت ایران، تمام شیعیان و مسلمانان بلکه همه آزادگان و بی‌پناهان جهان را باید خانواده شهید قلمداد کرد. از امروز ما همه با آمریکا پدرکشتگی داریم.

اما از امروز، همه ما، این بغض در گلو و خشم در سینه هامان را برای هدف و آرمان مقدس او، جمع خواهیم کرد. برای ادامه و تکمیل راه فرمانده شهید «سپاه قدس»
برای نابودی اسرائیل و خفت و خواری آمریکا در منطقه و جهان، که آرمان بزرگ او و دیگر شهدای مقاومت بود و هست. در هر سنگری که هستیم آن سنگر را به پایگاهی علیه اسرائیل و آمریکا تبدیل خواهیم کرد. سنگر نظامی، سنگر رسانه، سنگر فرهنگی، سنگر اقتصادی و آبادانی ایران، حتی سنگر خانه و بچهداری و...
ما استراحت نخواهیم کرد. آرام نخواهیم گرفت.

قسم به خون حاج قاسم، تا انتقام خون پاک او که همانا تحقق ماموریت اوست، این بغض فروخفته، این خشم مقدس، این آتش قلبهایمان سرد و خاموش نخواهد شد!
قسم به او نخواهیم گذاشت هیچ نغمه شیطانی، راه ما، هدف ما و عقیده و آرمان بزرگ ما را که 1400سال خون دل خوردیم تا به ثمر نشیند، منحرف و مایوس سازد. قسم به سردارسلیمانی تا پرچم اسلام را بر سرتاسر جهان نزنیم، آرام نخواهیم گرفت. قسم به دستی که از او جا ماند و برق انگشتریِ ولایت، که جهان را گرفت، تا آخرین نفس با ولایت خواهیم ماند و نخواهیم گذاشت تنها و بی یاور بماند. ما این قسم نامه را با خون امضاء می کنیم.»

خبرنگار: میرزایی
عکس: شاهمرادی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست