پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۹۳۲
|
کد خبر: ۳۶۴۴
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از تمهیدات ویژه برای دانشجویان در ایام تعطیلات دانشگاه‌ها خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش بسنا و به نقل از خبرگزاری دانشجو ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با توجه به تعطیلی خوابگاه‌ها و نحوه محاسبه اجاره بها برای دانشجویان گفت: به علت شیوع ویروس کرونا و تعطیلی خوابگاه‌ها بخشنامه‌ای برای دانشگاه‌ها تدوین کردیم که این بخشنامه امروز ابلاغ می‌شود.

وی افزود: مدتی که دانشگاه‌ها تعطیل شده و دانشجویان  در خوابگاه نبودند هیچ اجاره بهایی از آن‌ها دریافت نخواهد شد و اگر هم اضافه پرداخت کردند به حساب بستانکاری نیمسال بعدی حساب می‌شود، منتها بعد از اینکه دانشگاه‌ها بازگشائی شد باید دید که ترم تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند. اگر در سرجمع حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها به نسبت یک ترم عدد آن کمتر می‌شود از اجاره بهای نیمسال بعدی کسر خواهد شد.

مطیعی ادامه داد: تمام اقساط دانش آموختگانی که در اسفند و فروردین سررسیده می‌شود، سررسید آن به مدت سه ماه تمدید خواهد شد و به عنوان تاخیر و عدم پرداخت محسوب نمی‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: همچنین مهلت ثبت درخواست وام‌های دانشجویی را تا پایان فروردین ماه تمدید کرده بودیم و برای رفاه حال دانشجویانی که فرصت نکردند ثبت نام و مشخصات را ارسال کنند، تا ۱۵ اردیبهشت تمدید شد.

وی در خصوص اجاره بهای خوابگاه‌های خود گردان نیز گفت: خوابگاه‌های خودگردان بخش خصوصی است و ما نمی‌توانیم تعیین و تکلیف کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست