پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۰۰۶
|
کد خبر: ۳۶۵۴
آیین‌نامه ادامه تحصیل بدون آزمون دانش‌آموختگان برتر دوره دکتری تخصصی ویژه سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰ اعلام شد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۸ - ۰۳ فروردين ۱۳۹۹
به گزارش خبرنگار بسنا، اطلاعیه نحوه اعطای تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در خصوص ادامه تحصیل بدون آزمون دانش‌آموختگان برتر در دوره دکتری تخصصی دانشگاه‌ها (جایزه شهید احدی) برای سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰ اعلام شد.

بنیاد ملی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی» با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعدادی از دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها را برای ادامه تحصیل بدون آزمون در مقطع دکتری تخصصی انتخاب می‌نماید.

مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

۱. دانش‌آموختگان و دانشجویان سال آخر دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری‌حرفه‌ای می‌توانند درخواست خود را برای استفاده از این تسهیلات، از طریق سامانه اطلاعاتی بنیاد به نشانی "https://sina.bmn.ir" ارسال نمایند.

تذکر ۱. دانشجویان سال آخر، برای بهره‌مندی از این تسهیلات، لازم است حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۹ دانش‌آموخته شوند.

۲. متقاضیان از تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ لغایت ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه اطلاعاتی بنیاد (سامانه سینا) ثبت نمایند.

تذکر ۲. متقاضیان لازم است پس از ثبت مشخصات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی خود در سامانه، حداکثر تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۹۹، گزینه «ذخیره» را در بخش «ثبت درخواست دانش‌آموختگان برتر» / «جایزه شهید احدی» در سامانه انتخاب کنند.

۳. انتخاب مشمولان این تسهیلات، بر اساس «شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی (جایزه شهید احدی)» صورت می‌پذیرد؛ بنابراین لازم است متقاضیان، قبل از اقدام به ارسال درخواست، آن را به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایند.

تذکر ۳. بر اساس شیوه‌نامه فوق، متقاضیان باید دست‌کم ۵۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و ۲۵۰ امتیاز از مجموع فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی کسب کنند تا پرونده آنان بررسی شود.

۴. بنیاد، برگزیدگان را از طریق سازمان سنجش آموزشی کشور به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مدنظر برگزیدگان معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان بر عهده دانشگاه/ پژوهشگاه است.

۵. برگزیدگان تا دو نیم‌سال تحصیلی پس از برگزیدگی فرصت دارند از یکی از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کنند؛ در غیر این صورت، این تسهیلات لغو می‌شود.

۶. درخواست متقاضیانی که شرایط لازم را کسب کرده‌اند، در کارگروه شناسایی دانش‌آموختگان برتر مورد بررسی کیفی قرار می‌گیرد و بر اساس ظرفیت، برگزیدگان نهایی تعیین شده و نتایج (پذیرش/ عدم پذیرش) از طریق سامانه سینا به اطلاع تمام متقاضیان خواهد رسید. شایان ذکر است ثبت اطلاعات، بررسی پرونده و اعلام نتایج، صرفاً از طریق سامانه مذکور و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

خبرنگار: عاشورلو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش و پژوهش