پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۶۱۱
|
کد خبر: ۳۶۸۶
در آستانه پایان تعطیلات نوروز رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا از آغاز آموزش‌های مجازی این دانشگاه از ۱۶ فروردین خبر داد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۴ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۹

به گزارش بسنا، دکتر یعقوب محمدی‌فر رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه همزمان با آغاز شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، آموزش مجازی در دانشگاه بوعلی‌سینا آغاز شد، گفت: در راستای فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله با شیوع کرونا، دانشجویان در روز‌های ابتدایی به شهر‌های خود بازگشتند و همین موضوع، ضریب تماس افراد را کاهش داد.

وی از تهیه درس افزار توسط اساتید دانشگاه خبر داد و بیان کرد: اساتید دروس خود را در این درس‌افزار ضبط می‌کنند و به صورت مجازی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که اطلاعیه‌هایی برای آگاهی دانشجویان در ۶ مرحله در این زمینه صادر شده است.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه روند آموزش مجازی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد گفت: پس از اعلام دستور‌العمل‌های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، این روند ادامه خواهد یافت.

محمدی‌فر با بیان اینکه ترم رسمی از روز شنبه ۱۶ فروردین آغاز می‌شود، گفت: آموزش از راه دور به طور رسمی از فردا کلید می‌خورد، هرچند تعدادی از اساتید در ایام نوروز نیز آموزش را تعطیل نکردند.

دکتر یعقوب محمدی‌فر با بیان اینکه احتمال طولانی‌تر شدن ترم تحصیلی وجود دارد بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که ترم تحصیلی جاری تا تابستان ادامه پیدا کند و برخی آزمون‌ها نیز به صورت مجازی برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی این اعتقاد را داشتند که این ترم تعلیق شود که این تصمیم آسیب جبران‌ناپذیری را ایجاد می‌کند و دانشگاه‌ها برای جذب دانشجویان و تأمین خوابگاه در ترم تحصیلی مهرماه با مشکل مواجه خواهند شد و در عمل امکان تعلیق وجود ندارد.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا تأکید کرد: در صورت کنترل کرونا در فصل بهار، می‌توان آموزش را در فصل تابستان مدیریت کرد و آن را به سرانجام رساند.

یعقوب محمدی‌فر در خصوص تولید آب ژاول در دانشکده شیمی دانشگاه بوعلی‌سینا، تاکید کرد: با توجه به اهمیت سلامت مردم، تیمی در دانشکده شیمی مستقر شده که تست الکل را برای تشخیص الکل اتانول و متانول انجام می‌دهد که مراجعات زیادی را نیز به دنبال داشت و این روند ادامه خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست