پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۲۷۳
|
کد خبر: ۳۶۸۸
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وام تحصیلی "شهریه"،" ازدواج"، "مسکن" و "وام ضروری" را به عنوان چهار وام پر متقاضی دانشجویان چهار وام پرمتقاضی دانشجویان برشمرد و گفت: برای نیمه دوم سال تحصیلی ۲۲۰ میلیارد تومان به منظور پرداخت انواع وام در نظر گرفته‌ایم.
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۳ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۹

به گزارش بسنا و به نقل از ایسنا، دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان، ضمن بیان این مطلب به جزییات پرداخت وام‌های دانشجویی اشاره کرده و اظهار داشت: ما بیش از ۱۸ نوع وام دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویان تعریف کرده‌ایم که دانشجویان بر اساس شرایط خود از این وام‌ها می‌توانند استفاده کنند. اما وام تحصیلی شهریه، ازدواج، مسکن و ضروری چهار وام پر متقاضی دانشجویان است اما برخی از وام‌ها نیز نظیر تغذیه، وام دارای شرایط خاص و غیره به افراد خاصی تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای مجموع وام‌های تحصیلی ۹۸-۹۹ پیش بینی کردیم که حدود نصف این مبلغ در قالب وام دانشجویی برای نیم سال اول پرداخت شده است. به طوری که به درخواست همه متقاضیان وام پاسخ داده شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: اعتبار مورد نیاز در حوزه وام‌های دانشجویی برای نیم سال دوم تحصیلی پیش بینی شده است و ما حدود ۲۲۰ میلیارد تومان برای پرداخت انواع وام‌های دانشجویی در این نیم سال در نظر گرفته‌ایم.

دکتر مطیعی همچنین در خصوص شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن نیز تاکید کرد: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده کنند. ضمن اینکه سند ازدواج یکی از مدارک دریافت وام ازدواج است که باید در فرم ثبت نام بارگذاری کند.

وی همچنین به بودجه صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: بر اساس لایحه پیشنهادی دولت وجود ۱۵ درصد بودجه صندوق رفاه دانشجویان در سال آینده افزایش یافته است.

مطیعی در ادامه به دغدغه‌های دانشگاه‌ها در سال جاری در حوزه بودجه رفاهی دانشجویان اشاره کرد و افزود: پیش بینی وضعیت رفاهی دانشگاه‌ها برای سال جاری فعلا زود است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اعلام اینکه ثبت نام برای دریافت تمامی وام‌های دانشجویی آغاز شده است، گفت: ما مشکلی در پرداخت وام‌های دانشجویان در نیم سال اول تحصیلی نداشتیم و به همه لیست‌های متقاضی وام تعلق گرفته و در نیم سال دوم نیز هیچ مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو