پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۸۶۹
|
کد خبر: ۳۷۴۴
دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه پیگیر تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان هستیم، گفت: با توجه به شرایط خاص ترم حاضر و موضوع معافیت تحصیلی دانشجویان ترم آخر، با معاونت وظیفه ناجا برای تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان در حال رایزنی هستیم.
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۷ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹

بررسی نحوه مساعدت با دانشجویان شهریه‌پرداز/ پیگیر تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان هستیم

به گزارش بسنا، دکتر مجتبی صدیقی در نشست مجازی با دبیران مناطق دهگانه، تاکید کرد: به علت تعطیلی موقت دانشگاه‌ها به خاطر کرونا، ممکن است کارکنان بخش‌های خوابگاهی و تغذیه در برخی دانشگاه‌ها با مشکل مواجه شوند که در این زمینه با نهاد نظارتی در حال رایزنی هستیم تا امکان پرداخت حداقل حقوق به آنها فراهم و از بیکاری آنان جلوگیری شود.

وی در این نشست از معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها خواست با توجه به شرایط پیش آمده نسبت به تشکیل جلسات شوراهای انضباطی به شکل حضوری یا مجازی اقدام و با حداکثر مساعدت ممکن به دانشجویان پرونده‌ها را بررسی کنند.

رییس سازمان امور دانشجویان افزود: توصیه می‌شود کمیسیون‌های موارد خاص نیز جلسات خود را برگزار کنند تا پرونده دانشجویان در این کمیسیون‌ها به سرعت تصمیم‌گیری شده و دانشجویی با مشکل خاص تحصیلی در این ترم مواجه نشود.

رئیس سازمان امور دانشجویان از ایجاد تسهیلات برای باز پرداخت وام‌ها خبر داد و گفت: بازپرداخت وام‌ها توسط دانش‌آموختگان از اسفندماه گذشته تا اردیبهشت ماه جاری به مدت سه ماه تعلیق شد و امکان ثبت‌نام دانشجویان برای دریافت وام نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شده است.

معاون وزیر علوم، سیاست کنونی وزارت علوم را شیوه آموزش مجازی نام برد و گفت: علاوه بر حمایت دانشگاه‌های کشور از این شیوه و استمرار آن باید توجه کرد که این شیوه فعلا تنها راه تداوم آموزش است و باید متناسب با امکانات آن به صورت واقع بینانه از آن بهره برد.

دکتر صدیقی تاکید کرد: بازگشایی مجدد احتمالی دانشگاه‌ها شرایط خاصی را از نظر رعایت موارد بهداشتی لازم دارد و دانشگاه‌ها باید آمادگی‌های لازم را به تدریج کسب کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به شرایط خاص ترم حاضر و موضوع معافیت تحصیلی دانشجویان ترم آخر با معاونت وظیفه ناجا برای تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان در حال رایزنی هستیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان در زمینه شیوه انتخاب دانشجویان نمونه با توجه به شرایط جدید، گفت: دانشگاه‌ها نظرات خود را در این خصوص به معاونت دانشجویان داخل سازمان ارائه کنند.

وی افزود: بسیاری از دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در ایران کشور را ترک کرده و به صورت آنلاین و مجازی پیگیر آموزش‌های خود هستند، ولی اگر دانشجویی خواهان حذف ترم انتخابی خود بود، دانشگاه‌ها مساعدت کنند.

‌صدیقی در پایان گفت: با توجه به تعطیلی موقت دانشگاه‌ها به علت ویروس کرونا و جایگزینی آموزش مجازی به جای حضوری، نحوه مساعدت با دانشجویان شهریه‌پرداز در زمینه شهریه نیمسال دوم در وزارت علوم در دست بررسی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو