پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۸۱۰
|
کد خبر: ۴۰۳۳
مدیر بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت از تمدید این بخش خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

بخش دانشجویی تئاتر مقاومت تمدید شد

به گزارش بسنا و به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، سینا ییلاق‌بیگی مدیر بخش دانشجویی این جشنواره گفت: در ابتدا باید از حسن اعتماد دبیر جشنواره و مشاوره و همفکری دبیر اجرایی این جشنواره دیرپا کمال تشکر را داشته باشم. این بخش برای نخستین بار در جشنواره امسال، با هدف کشف و پرورش استعدادهای نوظهور گنجانده شده است. امیدوارم با بسط مفهومی و افزایش موضوعات مندرج در فراخوان شاهد آثاری خوب و باکیفیت از سوی دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه باشیم. 

وی افزود: با توجه به شرایط حاد و غیرعادی که در سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کووید 19 رخ داده و تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و نیز با توجه به درخواست‌های مکرر دانشجویان و علاقه‌مندان حضور در این بخش و پس از هماهنگی با ستاد اجرایی و برگزارکنندگان این جشنواره تصمیم بر آن شد که تا دهم تیرماه مهلت ارسال آثار تمدید شود تا علاقه‌مندان بیشتری بتوانند امکان حضور در جشنواره را داشته باشند. 

ییلاق‌بیگی همچنین اضافه کرد: یکی دیگر از مواردی که  در این بخش با آن مواجه شدم، علاقه دانشجویان رشته‌های غیر تئاتری برای حضور در این بخش بود که با توجه به درخواست‌های زیاد و نظر مساعد دبیر جشنواره منعی برای حضور دانشجویان غیر تئاتری در این بخش وجود ندارد و همه دانشجویان علاقه‌مند از سایر دانشگاه‌های سراسر کشور می‌توانند در این رویداد مهم فرهنگی و هنری حضور داشته باشند؛ همچنین دانشجویان می‌توانند با متون ترجمه شده اقتباسی و خارجی مرتبط با موضوع مقاومت و پایداری، در بخش دانشجویی شرکت کنند. 

ییلاق‌بیگی در پایان از افزودن بخش‌های دیگر مانند مسابقه اسکیس لباس، اسکیس صحنه و کارگاه‌های تخصصی خبر داد که جزئیات آن در آینده‌ای نزدیک به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید. 

هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت، به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، آذر ماه سال جاری با دبیری حمید نیلی برگزار خواهد شد.

برچسب ها: تئاتر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر