پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۳۲۵
|
کد خبر: ۴۱۲۳
اولین دوره همایش ملّی قرآن و روانشناسی در مدت سه روز به صورت مجازی برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۱۸ تير ۱۳۹۹

نخستین همایش ملّی قرآن و روانشناسی به صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش بسنا و به نقل از تسنیم، این همایش که مقرر بود به صورت حضوری در اول تیرماه برگزار شود، به دلیل شرایط اجتماعی پیش آمده به صورت مجازی برگزار خواهد شد. دبیرخانه همایش از زمستان ۱۳۹۸ آغاز و با تعیین موضوعات جامع در حوزه روانشناسی به دریافت مقاله از صاحب نظران و پژوهشگران مبادرت ورزید.

در این بخش ۳۵۰ پژوهش در قالب مقاله و پوستر علمی ارسال شد که شورای داوری همایش، ۱۲۸ مقاله را بصورت قطعی پذیرفته که به صورت شفاهی یا پوستر در روز‌های همایش ارائه خواهند شد. چکیده آن‌ها هم در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز نمایه خواهد شد. همچنین اصل مقالات نیز در کتابچه مقالات همایش قرآن و روانشناسی منتشر می‌شود.

محور‌های همایش

روش‌شناسی پژوهش‌های قرآنی
انسان‌شناسی از منظر قرآن کریم و روایات
رشد و تحول از منظر قرآن کریم و روایات
مسائل اجتماعی از منظر قرآن کریم و روایات
آسیب‌شناسی از منظر قرآن کریم و روایات
سلامت از منظر قرآن کریم و روایات
مشاوره و درمان از منظر قرآن کریم و روایات
تعلیم و تربیت از منظر قرآن کریم و روایات
زوجیت و خانواده از منظر قرآن کریم و روایات
رزم و دفاع از منظر قرآن کریم و روایات
رسانه و ارتباطات از منظر قرآن کریم و روایات
شخصیت از منظر قرآن کریم و روایات

این همایش با همکاری دانشگاه امام صادق (ع)، پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س)، وزارت بهداشت، مؤسسه آموزش عالی آل طه، کانون روان‌شناسی اسلامی دانشگاه تهران و … برگزار می‌شود که هیئت رئیسه همایش آقایان حجازی، بهرامی، رحیمیان و رضازاده هستند. همچنین دبیر علمی همایش احسان بهرامی و دبیر اجرایی همایش فاطمه فیاض هستند.

در این برنامه اساتیدی، چون سیدعلی مرعشی، اصغری نکاح، آذربایجانی، پسندیده، جان بزرگی، بهرامی و اساتید مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌السلام حضور دارند و داوری کار را اساتیدی، چون آقایان اخوت، پسندیده، طهماسبی، غباری و برخی اساتید دیگر انجام می‌دهند.

روز ۲۲ تا۲۴ تیر چهار پنل تخصصی برگزار می‌شود و حدود ۲۰ مقاله ارائه خواهد شد. در روز ۲۴ تیر نیز کارگاه‌های متنوعی با موضوعات اصلاح رویکرد رجوع به قرآن، منظومه رشد قرآنی، منظومه تفکر قرآنی، ساختار انسان از منظر قرآن و… به صورت رایگان برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند در آن شرکت کنند. اطلاعات تکمیلی برای شرکت در همایش در تارنما اطلاع داده می‌شود.

شرکت در همایش رایگان و برای عموم آزاد است. گواهی‌نامه به افرادی داده می‌شود که مقاله داشته و مقاله‌شان پذیرفته شده است. همچنین با توجه به تقاضای دانشجویان خارجی زبان، چنانچه شرایط ترجمه همزمان‌مجازی فراهم شود، همایش دو یا چند زبانه برگزار خواهد شد.

مسیر ارتباط با دبیرخانه همایش

شناسه‌های @fkhakpour و @hamayesqr و کانال اطلاع رسانی https://ble.ir/quranpsy_ir در پیام‌رسان بله به همراه شماره تماس: ۰۹۰۳۷۶۷۵۲۳۴
 
نخستین همایش ملّی قرآن و روانشناسی به صورت مجازی برگزار می‌شود
برچسب ها: تفسیر قرآن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر