پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۵۳۱۶
|
کد خبر: ۴۱۶۷
هشتمین آزمون متمرکز استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در تابستان یا پاییز ۹۹ برگزار می شود. اینکه با وضعیت کرونا، این آزمون به چه صورتی برگزار می شود، هنوز توسط متولیان، اطلاع رسانی نشده است.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - ۳۰ تير ۱۳۹۹

به گزارش بسنا، هشتمین آزمون متمرکز استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در تابستان یا پاییز ۹۹ برگزار می شود. اینکه با وضعیت کرونا، این آزمون به چه صورتی برگزار می شود، هنوز توسط متولیان، اطلاع رسانی نشده است.

داشتن حداکثر ۳۰ سال سن برای دارنده مدرک فوق دیپلم، حداکثر ۳۵ سال سن برای دارنده مدرک کارشناسی و ۴۰ سال سن برای دارنده مدرک ارشد و ۴۵ سال سن برای دارنده مدرک دکتری برای ثبت نام متقاضیان الزامی است.

در هشتمین آزمون فراگیر متمرکز استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، وزارت آموزش و پرورش قول پذیرش و استخدام ۵۲۰۰۰ نیروی جدید داده است. متولی برگزاری هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور است و شما بایستی برای ثبت نام و خرید کارت اینترنتی به سایت sanjeg.org مراجعه کنید.

هر دستگاهی در این آزمون، سهیمه مشخصی دارد که اطلاعات تکمیلی در راهنمای ثبت نام هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور اعلام شده است و شما بایستی به گروه های شغلی توجه کنید. برای شرکت در آزمون، بایستی با توجه به مدرک تحصیلی خود و هم چنین رشته هایی که مربوط به رسته استخدامی است، اقدام کنید.

یعنی با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، نمی توانید برای دبیر ریاضیات اقدام کنید. هر دستگاهی در آزمون استخدامی، آزمون مجزا ندارد. سهمیه های آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در راهنمای ثبت نام درج شده است.

در هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، مثل ادوار گذشته، ۲ نوع سوال در اختیار داوطلبان شرکت در آزمون و استخدام در دستگاه های اجرایی کشور قرار میگیرد. بسته اول سوالات، سوالات عمومی است و مواد بخش عمومی آزمون، ریاضی، زبان، اطلاعات عمومی، هوش وتوانمندی های عمومی است. مواد تخصصی نیز بسته به مدرک تحصیلی، تعیین می شود و پاسخ غلط، یک سوم نمره منفی دارد. بسته دوم، سوالات تخصصی مربوط به رشته دانشگاهی متقاضی است.

ضمنا هر دستگاهی، مصاحبه حضوری دارد. آموزش و پرورش، دوره یکساله جامع را نیز برای پذیرفته شدگان برگزار میکند و قبول شدگان این آزمون، مجوز استخدامی دریافت می کنند.

در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت آزمون صادر شده است که از این تعداد ۳۲۰ هزار و ۱۴ داوطلب زن و ۱۹۱ هزار نفر مرد بودند. انتظار می رود در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹، بیش از ۶۰۰ هزار نفر متقاضی شرکت در آزمون باشند. 
هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور

سهمیه استخدامی وزارت خانه ها و سازمان ها در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در راهنمای اینترنتی ثبت نام اعلام شده است. هزینه ثبت نام و شرایط و مهلت ثبت نام بزودی در همین گفتار به روز رسانی خواهد شد. صفحه مربوط به ثبت نام و مشاهده نتایج پذیرفته شدگان هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در سایت سازمان سنجش در این لینک   است.

به اطلاعیه سازمان سنجش درباره زمان ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، زمان تاریخ پرینت کارت و زمان برگزاری هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور و زمان ویرایش اطلاعات برای داوطلبان متقاضی سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توجه کنید. وزارت بهداشت برای پذیرش نیروی انسانی دستگاه های زیر مجموعه خود نیز، شرایط استخدامی ویژه دارد. بیش از ۲۰ دستگاه اجرایی کشور در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹، تامین نیرو دارند.

پنجمین آزمون استخدامی بخش خصوصی نیز که ۱۸۵۰۰ نفر ظرفیت برای استخدام در ۲۴۰۰ شرکت صنعتی و تجاری و دانش بنیان دارد، مرداد به صورت اینترنتی برگزار می شود.

دانلود دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

نام نویسی در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی تابع شرایط و ضوابط خاصی می باشد که از سوی مجری برگزاری این آزمون یعنی سازمان سنجش و آموزش تعیین می شود . هم چنین استخدام در سازمان ها و ارگان های متقاضی نیز قوانین خاص خود را دارد و داوطلبان پس از شرکت در جلسه امتحان در زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می بایست مطابق ضوابط مراحل تعیین شده را طی کنند .

 علاوه بر قوانین و شرایط ثبت نام و استخدام دستگاه های اجرایی 99 ، لیست رشته ها و مقاطع تحصیلی مجاز به ثبت نام و لیست رشته های شغلی ارائه شده در آزمون سال ۹۹ نیز از سوی شرکت ها و سازمان های متقاضی به مجری این آزمون اعلام می شود .

 در نهایت سازمان سنجش با جمع بندی و طبقه بندی شرایط ، قوانین ، رشته ها ، منابع و .... دستورالعمل نام نویسی آن دوره از آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی را تدوین کرده و تحت عنوان دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به داوطلبان ابلاغ می کند . البته دفترچه راهنمای این آزمون به صورت یکپارچه بوده و برای نام نویسی آزمون هر ارگان به صورت مجزا منتشر نمی شود .

 دفترچه راهنمای استخدام دستگاه های دولتی معمولا با آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از سوی سازمان سنجش منتشر می شود . با توجه به روال دوره های قبلی نام نویسی این آزمون پیش بینی می شود لینک دانلود دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 در بازه زمانی مهر ماه فعال شود.

 در ادامه به منظور آشنایی داوطلبان با ساختار و مندرجات این راهنما ، دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال گذشته ( سال 98 ) را ارائه داده ایم که به محض انتشار راهنمای آزمون سال ۹۹ ، فایل دفترچه جدید در این مقاله بارگذاری خواهد شد.

برای دانلود دفترجه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98 کلیک کنید

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!

استانی

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!  (۳ نظر)

اساتید از تاریخ ۳۱ خرداد تا ۱۲ تیر در محل دفتر کار خود حضور خواهند داشت/ امتحانات پایان‌ترم از ۱۴ تا ۲۹ تیر به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود/ مهلت ثبت نمرات دروس بدون پروژه کارشناسی تا ۱۰ مرداد و دروس پروژه‌دار کارشناسی و دروس تحصیلات تکمیلی تا ۷ شهریور خواهد بود/ دروس عملی که امکان تدریس مجازی آن‌ها وجود دارد باید تا ۱۲ تیر تکمیل شده و تا ۱۰ مرداد نمرات آنها ثبت شوند  (۱ نظر)

پرطرفدارترین عناوین