پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۴۲۵۸
|
کد خبر: ۴۱۶۷
هشتمین آزمون متمرکز استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در تابستان یا پاییز ۹۹ برگزار می شود. اینکه با وضعیت کرونا، این آزمون به چه صورتی برگزار می شود، هنوز توسط متولیان، اطلاع رسانی نشده است.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - ۳۰ تير ۱۳۹۹

به گزارش بسنا، هشتمین آزمون متمرکز استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در تابستان یا پاییز ۹۹ برگزار می شود. اینکه با وضعیت کرونا، این آزمون به چه صورتی برگزار می شود، هنوز توسط متولیان، اطلاع رسانی نشده است.

داشتن حداکثر ۳۰ سال سن برای دارنده مدرک فوق دیپلم، حداکثر ۳۵ سال سن برای دارنده مدرک کارشناسی و ۴۰ سال سن برای دارنده مدرک ارشد و ۴۵ سال سن برای دارنده مدرک دکتری برای ثبت نام متقاضیان الزامی است.

در هشتمین آزمون فراگیر متمرکز استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، وزارت آموزش و پرورش قول پذیرش و استخدام ۵۲۰۰۰ نیروی جدید داده است. متولی برگزاری هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور است و شما بایستی برای ثبت نام و خرید کارت اینترنتی به سایت sanjeg.org مراجعه کنید.

هر دستگاهی در این آزمون، سهیمه مشخصی دارد که اطلاعات تکمیلی در راهنمای ثبت نام هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور اعلام شده است و شما بایستی به گروه های شغلی توجه کنید. برای شرکت در آزمون، بایستی با توجه به مدرک تحصیلی خود و هم چنین رشته هایی که مربوط به رسته استخدامی است، اقدام کنید.

یعنی با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، نمی توانید برای دبیر ریاضیات اقدام کنید. هر دستگاهی در آزمون استخدامی، آزمون مجزا ندارد. سهمیه های آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در راهنمای ثبت نام درج شده است.

در هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، مثل ادوار گذشته، ۲ نوع سوال در اختیار داوطلبان شرکت در آزمون و استخدام در دستگاه های اجرایی کشور قرار میگیرد. بسته اول سوالات، سوالات عمومی است و مواد بخش عمومی آزمون، ریاضی، زبان، اطلاعات عمومی، هوش وتوانمندی های عمومی است. مواد تخصصی نیز بسته به مدرک تحصیلی، تعیین می شود و پاسخ غلط، یک سوم نمره منفی دارد. بسته دوم، سوالات تخصصی مربوط به رشته دانشگاهی متقاضی است.

ضمنا هر دستگاهی، مصاحبه حضوری دارد. آموزش و پرورش، دوره یکساله جامع را نیز برای پذیرفته شدگان برگزار میکند و قبول شدگان این آزمون، مجوز استخدامی دریافت می کنند.

در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت آزمون صادر شده است که از این تعداد ۳۲۰ هزار و ۱۴ داوطلب زن و ۱۹۱ هزار نفر مرد بودند. انتظار می رود در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹، بیش از ۶۰۰ هزار نفر متقاضی شرکت در آزمون باشند. 
هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور

سهمیه استخدامی وزارت خانه ها و سازمان ها در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در راهنمای اینترنتی ثبت نام اعلام شده است. هزینه ثبت نام و شرایط و مهلت ثبت نام بزودی در همین گفتار به روز رسانی خواهد شد. صفحه مربوط به ثبت نام و مشاهده نتایج پذیرفته شدگان هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در سایت سازمان سنجش در این لینک   است.

به اطلاعیه سازمان سنجش درباره زمان ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور، زمان تاریخ پرینت کارت و زمان برگزاری هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور و زمان ویرایش اطلاعات برای داوطلبان متقاضی سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توجه کنید. وزارت بهداشت برای پذیرش نیروی انسانی دستگاه های زیر مجموعه خود نیز، شرایط استخدامی ویژه دارد. بیش از ۲۰ دستگاه اجرایی کشور در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹، تامین نیرو دارند.

پنجمین آزمون استخدامی بخش خصوصی نیز که ۱۸۵۰۰ نفر ظرفیت برای استخدام در ۲۴۰۰ شرکت صنعتی و تجاری و دانش بنیان دارد، مرداد به صورت اینترنتی برگزار می شود.

دانلود دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

نام نویسی در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی تابع شرایط و ضوابط خاصی می باشد که از سوی مجری برگزاری این آزمون یعنی سازمان سنجش و آموزش تعیین می شود . هم چنین استخدام در سازمان ها و ارگان های متقاضی نیز قوانین خاص خود را دارد و داوطلبان پس از شرکت در جلسه امتحان در زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می بایست مطابق ضوابط مراحل تعیین شده را طی کنند .

 علاوه بر قوانین و شرایط ثبت نام و استخدام دستگاه های اجرایی 99 ، لیست رشته ها و مقاطع تحصیلی مجاز به ثبت نام و لیست رشته های شغلی ارائه شده در آزمون سال ۹۹ نیز از سوی شرکت ها و سازمان های متقاضی به مجری این آزمون اعلام می شود .

 در نهایت سازمان سنجش با جمع بندی و طبقه بندی شرایط ، قوانین ، رشته ها ، منابع و .... دستورالعمل نام نویسی آن دوره از آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی را تدوین کرده و تحت عنوان دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به داوطلبان ابلاغ می کند . البته دفترچه راهنمای این آزمون به صورت یکپارچه بوده و برای نام نویسی آزمون هر ارگان به صورت مجزا منتشر نمی شود .

 دفترچه راهنمای استخدام دستگاه های دولتی معمولا با آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از سوی سازمان سنجش منتشر می شود . با توجه به روال دوره های قبلی نام نویسی این آزمون پیش بینی می شود لینک دانلود دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 در بازه زمانی مهر ماه فعال شود.

 در ادامه به منظور آشنایی داوطلبان با ساختار و مندرجات این راهنما ، دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال گذشته ( سال 98 ) را ارائه داده ایم که به محض انتشار راهنمای آزمون سال ۹۹ ، فایل دفترچه جدید در این مقاله بارگذاری خواهد شد.

برای دانلود دفترجه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98 کلیک کنید

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کوثر عنافجیان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
باسلام.این آزمون فقط برا ‌آموزش پرورش هستش یا دستگاها و سازمان های دیگه هم جذب نیرو دارن ازین آزمون؟تورو خدا یکی لطف کنه جواب بده زودتر
م
Japan
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
سلام دستگاههای اجرایی هم آزمون داره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سلام برای سایر دستگاههای اجرایی هم هست اما بیشتر آموزش و پرورش و وزارت بهداشت نیرو می گیرن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
برای همه سازمان ها و دستگا ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
سوال خیلی مهم
آزمون کتبی آموزش و پرورش سال گذشته رو قبول شدم و در آزمون علمی نیز نمره خوبی آوردم ولی تو جواب نهایی قبل از گزینش مردود زده بودن
حالا امسال دومرتبه تو همون هنرستان و رشته منو 1 نفر پذیرش دارن
کجا باید شکایت کنم که چرا بدون وجود داوطلبی دیگر منو مردود کردن؟؟؟
..
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
با سلام... دارندگان مدرک دیپلم هم میتوانند در این آزمون شرکت کنند؟
آشا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
سلام وقت بخیر
آزمون به صورت کشوری هست؟ من می تونم هر استانی بخوام شرکت کنم یا فقط استان خودم رو می تونم شرکت کنم؟
بهاره
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
سلام نحوه ی برگزاری آزمون بخش خصوصی دستگاه های اجرایی که زمان آن اوایل مهرماه هست به چه صورت هست؟حضوری یا مجازی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
با سلام بنده لیسانس مدیریت دولتی خوندم و۲۸ ساله ام الان هم بیکارم آیا من هم میتونم درهشتمین فراگیرشرکت کنم توروخداکمکمان کنید ج بدید فوریه با25درصدسهمیه جانبازی
فرگل
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
سلام من مدرک کارشناسی دارم امسال 36ساله شدم نمیتونم شرکت کنم؟؟؟؟؟

جامعه به مقاله ما نیاز ندارد بلکه به حل مشکلش نیاز دارد/ آشناکردن با نیاز‌ها و مشکلات جامعه، باعث انگیزه‌مندی دانشجویان می‌شود/ خوشبختانه در حال حاضر ما برای تولید عوامل بیولوژیک به هیچ جای دنیا وابسته نیستیم/ جهش تولید در محصولات شرکت دانش‌بنیان عوامل مهار زیستی هگمتانه مشهود است

استانی

جامعه به مقاله ما نیاز ندارد بلکه به حل مشکلش نیاز دارد/ آشناکردن با نیاز‌ها و مشکلات جامعه، باعث انگیزه‌مندی دانشجویان می‌شود/ خوشبختانه در حال حاضر ما برای تولید عوامل بیولوژیک به هیچ جای دنیا وابسته نیستیم/ جهش تولید در محصولات شرکت دانش‌بنیان عوامل مهار زیستی هگمتانه مشهود است