پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۵۱۴
|
کد خبر: ۴۲۶
سرپرست روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد؛

ثبت نام ۷۵ هزار و ۱۰۰ متقاضی برای حج تمتع ۹۷

سیدوحید اسکندری از ثبت نام ۷۵ هزار و ۱۰۰ حاجی برای اعزام به حج تمتع در سال جاری خبر داد و گفت: از این بین ۹۹۷۳ زائر بالای ۷۵ سال در بین حجاج حضور دارد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷

به گزارش بسنا و به نقل از فارس، سید وحید اسکندری سرپرست روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: تا کنون بیش از 75 هزار و 100 مشتاق زیارت خانه خدا در سامانه حج اطلاعات خود را تکمیل کرده و در حقیقت ثبت‌نام آن‌ها نهایی شده است. 

وی تصریح کرد: در بین حجاج ثبت‌نام کرده که حضور خود را در حج قطعی کرده‌اند 9973 حاجی بالای 75 سال سن دارند. 

سرپرست روابط عمومی سازمان حج و زیارت افزود: این افراد در 2 مرحله هزینه‌های خود را واریز می‌کنند که در مرحله اول 10 میلیون تومان پرداخت کرده‌اند و مابقی آن را نیز در اردیبهشت ماه واریز می‌کنند که زمان قطعی آن به زودی اعلام خواهد شد. 

وی در مورد افزایش ظرفیت اعزام زائران حج تمتع، اظهار داشت: هنوز قطعی مشخص نیست که ظرفیت اعزام زائران به حج سال 97 افزایش پیدا می‌کند یا خیر و فعلا تعداد اعزام‌ها همانند پارسال 82 هزار و 500 نفر است اما در صورت موافق عربستان با افزایش سهمیه، ظرفیت 5 هزار نفری به تعداد حجاج افزوده خواهد شد. 

اسکندری در مورد اعلام اولویت‌های بعدی برای ثبت نام نیز تاکید کرد: در فراخوان انجام شده افرادی که تاریخ فیش آن‌ها تا 30 آبان سال 85 بود می‌توانستند ثبت نام کنند که این اتفاق نیز رخ داد و تعدادی از ظرفیت باقی مانده اعزام نیز برای متقاضیانی است که ثبت نام اولیه را انجام داده و در لیست رزرو قرار گرفته‌اند. 

وی افزود: به همین دلیل امکان اعلام اولویت‌های بعدی برای ثبت نام در کاروان‌ها وجود ندارد. 

سرپرست روابط عمومی سازمان حج و زیارت افزود: اولین اعزام‌های‌های حج تمتع 25 تیر سالجاری است ضمن اینکه طول سفر حج حداقل 28 روز و حداکثر 41 روز است همچنین اینکه کاروان‌های حج امسال به 4 گروه 85، 115، 135 و 165 نفره تقسیم‌بندی شده‌اند. 

وی در پایان گفت: تمام کاروان‌های ایرانی حدود 6 روز در شهر مدینه اقامت دارند و مابقی برنامه سفر زائران اقامت در شهر مکه است. 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست