پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۳۳
|
کد خبر: ۴۴۴۶
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در پیامی به روسای دانشگاه‌های سراسر کشور از عموم دانشگاهیان که در این شرایط دشوار، بی ادعا و ایثارگرانه در خدمت به نظام آموزش عالی کشور عزم خود را جزم‌تر و همت بلند خود را متعالی‌تر داشتند، تقدیر نمود.
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - ۱۱ مهر ۱۳۹۹

به گزارش بسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

روسای محترم دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و پژوهشی

سلام علیکم

دوران دشوار پیدایش و همه گیری بیماری کووید ۱۹ که از اسفند سال گذشته و مقارن با شروع نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۸_۱۳۹۹ آغاز شده و توفان آن آموزش عالی کشور ما را همچون بقیه نظام‌های آموزش عالی جهان در نوردیده، تجربه تازه و چالش پیچیده‌ای است که مستلزم حفظ آمادگی و اتخاذ تصمیمات مدبرانه در تمامی ارکان دانشگاهی است.

دستاورد ما در مقابله با همه گیری این بیماری در کنار اهتمام به حفظ چرخه حیات و فعالیت دانشگاهی، مصداق مبارزه در دو جبهه بود که به لطف الهی و با معاضدت و همت بلند جامعه دانشگاهی موجب فخر و مباهات نظام آموزش عالی کشور شده است.

از نگاه اینجانب و همکارانم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دستاورد‌های ارزشمند نیمسال گذشته و برگزاری موفق کنکور سراسری حاصل برنامه ریزی و تصمیم گیری‌های به موقع و اقدام‌ها و پشتیبانی‌های متناسب بوده است که آثار پر برکت حضور تک تک مدیران، اعضای محترم هیات علمی و کارکنان پر تلاش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در جای جای آن هویدا و محرز است.

وظیفه خود می‌دانم از نقش بی بدیل و ممتاز اعضای محترم هیات علمی و کارکنان سخت کوش، به دلیل همکاری با مدیران و همراهی با تصمیماتی که در سطح وزارت یا در سطح دانشگاه‌ها در پی مدیریت شرایط بحران اتخاذ شد، قدردانی و تشکر کنم.

در سمت یک عضو هیات علمی، به این حقیقت آگاهم که همکاران ارجمندمان برای حصول اطمینان از یادگیری و آموزش دانشجویان و دستیابی به تکمیل و اتمام طرح‌های پژوهش و فناوری در سخت‌ترین شرایط، به رغم دشواری‌های ناشی از بیماری که خود و خانواده شان با آن مواجه بودند، با تقبل مسئولیت‌های جدید مانند تولید محتوای الکترونیکی یا یادگیری روش‌های اثربخش برگزاری کلاس‌های درس به شکل مجازی و ارتباط تنگاتنگ با دانشجویان و رفع نگرانی از خانواده‌های آن ها، از هیچ کوششی برای استمرار فعالیت‌های آموزشی دریغ نکردند. امیدوارم و انتظار دارم با تمهیداتی که از سوی شما اندیشیده شده است در سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ نیز که به احتمال زیاد التزام به مقابله با همه گیری بیماری مانع از برگشت دانشگاه‌ها به شرایط عادی خواهد شد، شاهد ادامه کوشش اثربخش و بهبود در روند اصلاحات و عادات تغییر یافته در دانشگاه‌ها با تاکید بر حفظ و ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش باشیم.

مستدعی است مراتب قدردانی و تکریم اینجانب را به بهترین شیوه‌ای که خود صلاح می‌دانید به اعضای محترم هیات علمی، مدیران دلسوز و کارکنان عزیزی که در این شرایط دشوار، بی ادعا و ایثارگرانه در خدمت به نظام آموزش عالی کشور عزم خود را جزم‌تر و همت بلند خود را متعالی‌تر داشتند اعلام فرمایید.

از خداوند یکتا برای شما و تمامی این عزیزان سلامتی، عزت و دوام توفیقات را مسألت دارم.

منصور غلامی
وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:

جامعه به مقاله ما نیاز ندارد بلکه به حل مشکلش نیاز دارد/ آشناکردن با نیاز‌ها و مشکلات جامعه، باعث انگیزه‌مندی دانشجویان می‌شود/ خوشبختانه در حال حاضر ما برای تولید عوامل بیولوژیک به هیچ جای دنیا وابسته نیستیم/ جهش تولید در محصولات شرکت دانش‌بنیان عوامل مهار زیستی هگمتانه مشهود است

صفحه نخست

جامعه به مقاله ما نیاز ندارد بلکه به حل مشکلش نیاز دارد/ آشناکردن با نیاز‌ها و مشکلات جامعه، باعث انگیزه‌مندی دانشجویان می‌شود/ خوشبختانه در حال حاضر ما برای تولید عوامل بیولوژیک به هیچ جای دنیا وابسته نیستیم/ جهش تولید در محصولات شرکت دانش‌بنیان عوامل مهار زیستی هگمتانه مشهود است