پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۳۱۸
|
کد خبر: ۴۵۲
سیدمحمد بطحایی درباره نشست با وزیر علوم برای حذف کنکور بیان کرد: نقشه راه ما حذف کنکور است و اعلام آمادگی کرده‌ایم که برای آن بخشی که در این راستا به ما مربوط می‌شود، آمادگی کامل داریم تا با سرعت عمل اقدامات را انجام دهیم.
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷
به گزارش بسنا و به نقل از مهر، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه همایش تبیین آیه سال و نشست مسؤولان و معاونان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، در جمع خبرنگاران درباره مفاد تفاهم‌نامه امضا شده میان آموزش و پرورش و سازمان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، گفت: مطابق تفاهم‌نامه جدید و با توجه به انتظارات جدیدی که در جامعه در موضوعات متنوع ایجاد شده است، مواردی به تفاهم‌نامه‌های قبلی اضافه شده است و ذکر شده که اتحادیه می‌تواند نقش موثری در حوزه آموزش و فرهنگ برای توسعه مهارت‌های دانش‌آموزان ایفا کند. این اتحادیه ظرفیت خوبی در مدارس دارد و می‌تواند در حوزه‌های توسعه و پیشرفت مهارت‌های فردی و اجتماعی الگوی اسلامی ایرانی بسیار موثر عمل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تأکید بر استفاده از پیام‌رسان داخلی در بدنه آموزش و پرورش بیان کرد: چند روز پیش بخشنامه‌ای را صادر کردیم که طی آن ذکر شده با توجه به سیاست‌های کلی نظام و فضای انحصاری که برای یک پیام‌رسان خارجی ایجاد شده است، همه بخش‌های آموزش و پرورش باید از پیام‌رسان داخلی استفاده کنند. خوشبختانه ما پیام‌رسان‌های داخلی خوبی داریم که اشکالات آنها در حال برطرف‌شدن است. در آموزش و پرورش نیز مذاکره را با دو پیام‌رسان داخلی آغاز کرده‌ایم که ان‌شاءالله در روزهای آینده با آنها به توافق می‌رسیم.

بطحایی اضافه کرد: در این بخشنامه ما کلیه واحدهای اداری را از استفاده پیام‌رسان خارجی منع کردیم؛ چراکه معتقدیم پیام‌رسان خارجی آسیب‌های جدی به سبب تربیتی به دانش‌آموزان وارد می‌کند. خواهش ما از اولیا و دانش‌آموزان این است که به سمت استفاده از پیام‌رسان داخلی حرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه پیام‌رسان‌های داخلی مورد نیاز آموزش و پرورش ظرف یکی دو هفته آینده معرفی می‌شوند و مدارس و بخش‌های اداری باید از آنها استفاده کنند، گفت: ما در بخش پیام‌رسان‌های داخلی دارای ظرفیت های خوبی هستیم و این پیام‌رسان‌ها در حال گسترش هستند. عمده ایرادات فنی آنها نیز خوشبختانه در حال برطرف شدن است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره نشست با وزیر علوم برای حذف کنکور بیان کرد: نقشه راه ما حذف کنکور است و اعلام آمادگی کرده‌ایم که برای آن بخشی که در این راستا به ما مربوط می‌شود، آمادگی کامل داریم تا با سرعت عمل اقدامات را انجام دهیم. ما باید هر چه زودتر به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی کنیم که از چه سالی کنکور حذف خواهد شد. امسال امتحانات نهایی پایه یازدهم برگزار نمی‌شود اما احتساب سنوات تحصیلی در کنکور مانند سابق است. در جلسه با وزارت علوم عمده چالش ما نوع دروسی بود که برای امتحان نهایی باید لحاظ شود. ما اصرار داریم تعداد این دروس کم باشد اما وزارت علوم در برخی پایه‌های تحصیلی معتقد است کاهش دروس، اعتبار نمرات را برای حذف کنکور نخواهد داشت.

بطحایی در پایان با اشاره به جلسه‌ای که امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وی برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه گزارشی از حذف آزمون مدارس سمپاد ارائه خواهم کرد و ان‌شاءالله فردا می‌توانم خبر دقیق‌تری برای اجرای طرح حذف آزمون مدارس سمپاد ارائه دهم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست