پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۴۲
|
کد خبر: ۴۸۹۲
در نامه وزارت علوم تأکید شده است: برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای «ارزشیابی مستمر» از دانشجویان صورت پذیرد، تا سهم آزمون پایان نیم‌سال در تعیین نمره نهایی دانشجو به میزان حداقلی، تخفیف پیدا کند.
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۶ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش بسنا، در این نامه آمده است:

رؤسای محترم دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور

با سلام و احترام

جهت‌گیری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به سوی آموزش الکترونیکی، به منزله بهترین راه برای حفظ و استمرار آموزش در دوره همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ از سال تحصیلی گذشته به مرحله اجرا گذاشته شد. از جمله آثار و پیامد‌های این نوع آموزش، موضوع نحوه ارزشیابی از میزان و کیفیت یادگیری دانشجویان بوده است. بدینوسیله و در حالی که تا پایان نیم‌سال تحصیلی فرصت مناسبی وجود دارد، انتظار می‌رود به نحوی برنامه‌ریزی شود که:

۱- با فرض استمرار وضعیت اضطراری در همه مناطق کشور تا پایان نیم‌سال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای «ارزشیابی مستمر» از دانشجویان صورت پذیرد، تا سهم آزمون پایان نیم‌سال در تعیین نمره نهایی دانشجو به میزان حداقلی، تخفیف پیدا کند.

۲- در مناطق کم‌خطر از نظر همه‌گیری بیماری، زمینه حضور دانشجویان در دانشگاه برای شرکت در آزمون پایان نیم‌سال، بررسی و مقدمات برگزاری امتحان حضوری در نظر گرفته شود. تدبیر دانشگاه در برگزاری امتحان حضوری باید با حفظ و مراعات دقیق همه پروتکل‌های بهداشتی و آخرین دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا، هماهنگ باشد.

۳- این تصمیم به دانشجویان اطلاع‌رسانی شود تا آن‌ها از احتمال برگزاری آزمون پایان نیم‌سال خود به صورت حضوری، اطلاع داشته باشند. اطلاع‌رسانی باید از مجاری مختلف رسمی دانشگاه و با اطمینان از وصول آن از سوی همه دانشجویان انجام شود تا این تصمیم در آستانه اجرا، با اعتراض دانشجویان مبنی بر بی‌اطلاعی یا اطلاع‌رسانی ضعیف دانشگاه روبرو نشود.

احتمال برگزاری حضوری امتحانات پایان‌ترم ۹۹۲ در دانشگاه‌ها/ «ارزشیابی مستمر» از دانشجویان، سهم آزمون پایان نیم‌سال در تعیین نمره نهایی دانشجو را به میزان حداقلی، تخفیف دهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست