پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۷۵۹
|
کد خبر: ۴۹۵
معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد؛

ادغام شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر از ادغام دو شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی و تشکیل "شورای عالی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی" در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ابتدای سال ۹۷ خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۷

به گزارش بسنا و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشست شورای تحول و ارتقای علوم انسانی که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس و اعضای شورای تحول علوم انسانی برگزارشد؛ اظهار داشت: با تشکیل شورای جدید «برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی»، دو کمیسیون آموزش و پژوهش در ذیل این شورا تاسیس می شود که از مزایای این اقدام حضور بیشتر حوزه پژوهش و فناوری در امور برنامه ریزی آموزش عالی و امکان افزایش تعداد اعضای کارگروههای تخصصی است.

دکتر شریعتی نیاسر با تاکید بر اهمیت تعامل شورای تحول علوم انسانی با وزارت علوم گفت: در سه سال گذشته معاونت آموزشی وزارت علوم ۲۵ مکاتبه رسمی با شورای تحول داشته است و به دنبال تقویت ارتباط با این شوراست.

وی افزود: وزارت علوم شورای تحول علوم انسانی را از بدنه آموزش عالی کشور می داند و مصوبات این شورا در کمترین زمان ممکن در شوراهای گسترش و برنامه ریزی به تصویب می رسند.

دکتر شریعتی نیاسر با تجلیل از خدمات کارگروههای شورای تحول علوم انسانی در تصویب سرفصل های جدید و بازنگری درسی گفت: سرعت بیشتر در تصویب سرفصل های جدید و ارتباط بیشتر با بدنه اعضای هیات علمی دانشگاهها و بویژه مدیران گروههای آموزشی دانشگاهها، مطالبه وزارت علوم از این شورا است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست