پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۶۸۰
|
کد خبر: ۵۰۸۴
دکتر رضوان‌طلب گفت: زمان آغاز فراخوان‌های جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها از ماه‌های شهریور و بهمن به آبان و اردیبهشت هر سال تغییر کرد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۶ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، دکتر محمدرضا رضوان‌طلب در مورد تغییر زمانی آغاز فراخوان‌های جذب هیأت علمی، گفت: بر اساس مصوبه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، فراخوان‌های های جذب اعضای هیات علمی هر سال ۲ بار برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نوبت‌های پیشین برگزاری فراخوان تا قبل از سال ۱۳۹۹، شهریور و بهمن بود که بر اساس مصوبه جدید، اردیبهشت و آبان برگزار می‌شود.

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها یادآور شد: پس از این مصوبه، اولین فراخوان جذب این مرکز در آبان ۱۴۰۰ آغاز می‌شود؛ در سال ۹۹ که یک فراخوان در آبان ماه برگزار شد، سهمیه سالیانه جذب که از سوی سازمان امور استخدامی ابلاغ شد، کم یا زیاد نشد، بنابراین سهمیه ۲ فراخوان در یک فراخوانده لحاظ شد.

دکتر رضوان‌طلب به علت تغییر زمانی این فراخوان اشاره کرد و گفت: علت تغییر زمان فراخوان، آماده شدن دانش آموختگان دکتری برای شرکت در فراخوان‌های جذب بود، چرا که آن‌ها در نیم سال ابتدایی و انتهایی هر سال دانش آموخته می‌شوند.

بر اساس این گزارش، فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۱۰ آبان ماه ۹۹ در درگاه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی الکترونیکی https://farakhanjazb.msrt.ir آغاز شد و تا ۳۰ آذرماه ادامه داشت.
این ثبت نام برای بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور است که امسال برای نخستین بار فقط یک در دوره برگزار شد.

مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای جذب هیأت علمی در سال ۱۴۰۰ تعداد ۹۴۵ نفر سهمیه به دانشگاه‌ها اختصاص داده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه