پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۰۴۴
|
کد خبر: ۵۱۴۲
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تأکید کرد:

چاپ مقالات در دانشگاه‌ها باید منجر به ایجاد واحدهای فناور شود

دکتر رحیمی گفت: چاپ مقاله در دانشگاه‌ها باید منجر به ایجاد واحدهای فناور و کانون‌های مرکز رشد شده و سپس از تلفیق آنها یک شرکت دانش‌بنیان بیرون آید تا از این طریق چرخه کارآفرینی به حرکت درآید.
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۰۵ تير ۱۴۰۰
به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، دکتر غلامحسین رحیمی در جمع مسئولین دانشگاهی استان کرمانشاه عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه آنچنان که از رشد، عملکرد و نامش پیدا است، پتانسیل آن را دارد که به یک دانشگاه صنعتی بزرگ و شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران در غرب کشور تبدیل شود.

معاون وزیر علوم افزود: این دانشگاه در زمینه آموزشی، پژوهشی و فناوری پیشرفت چشمگیری داشته است. کسب این جایگاه بدون شک مرهون تلاش و پیگیر‌های مجدانه مدیران و نخبگان آن است و جای تقدیر دارد. البته باید تلاش شود کاستی‌های موجود نیز برطرف شود.

دکتر رحیمی تصریح کرد: امید می‌رود در سال جدید با حمایت مسئولین وزارت عتف و مدیران ارشد استان و همچنین توان صنعتی و پژوهشی این دانشگاه، شاهد گسترش فعالیت‌های مرکز رشد و فناورانه باشیم که به کمک آن بتوان به چرخه کارآفرینی و اشتغال زایی کمک کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه شاخص‌های سرانه چاپ مقاله در هر دانشگاهی، نشان‌دهنده حیات آن دانشگاه است، تصریح کرد: در هر دانشگاهی باید زمینه‌های توازن محور ایجاد شود؛ به این معنی که چاپ یک مقاله باید منجر به ایجاد واحد‌ها و کانون‌های مرکز رشد شده و سپس از تلفیق آن‌ها یک شرکت دانش‌بنیان بیرون آید تا از این طریق چرخه کارآفرینی به گردش در آید.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در ادامه با توجه به شاخص‌های سرانه چاپ مقالات دانشگاه صنعتی کرمانشاه و قرار گرفتن در میان دانشگاه‌های معتبر کشور، از نخبگان و اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه تشکر کرد.

این مقام مسئول در ادامه در خصوص مولفه‌های مهم دانشگاه‌ها از جمله مهارت‌آموزی، واحد‌های فن‌آور و کانون‌های مرکز رشد، کارآفرینی، دستاورد‌ها و طرح‌های پژوهشی، فناورانه و خلاقانه، روابط بین الملل و قرارداد‌های پژوهشی مرتبط با صنعت نکاتی را بیان کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه