پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۵۴۴
|
کد خبر: ۵۱۷۷
سرهنگ عین‌الله جهانی گفت: در صورت بروز تصادفات جرحی و فوتی‌ اگر کارشناسان پلیس رابطه سببی بین تصادف و نبود برق و قطعی چراغ تقاطع را احراز کنند بخشی از سهم تقصیر در وقوع تصادف به شرکت برق تعلق خواهد گرفت.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱ - ۱۶ تير ۱۴۰۰

به گزارش بسنا و به نقل از فارس، سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا، در واکنش به خاموشی‌های اخیر و قطعی سیستم برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تقاطع،‌ها میادین و معابر اظهار داشت: با توجه به اینکه سیستم چراغ‌های راهنمایی در بسیاری از شهر‌ها و شهرستان‌ها دارای برق اضطراری نیست به محض قطعی برق دچار اخلال در تردد می‌شوند.

وی گفت: اگرچه در چند روز اخیر با گسترش خاموشی‌ها مسئله خاصی رخ نداده، اما نگرانی از اختلال در رفت و آمد خودرو‌ها و ایجاد ترافیک را در پی داشته است.

سرهنگ جهانی با بیان این مطلب که با توجه به تعداد تقاطع‌ها و خیابان‌های سطح کشور توان فیزیکی و تعداد ماموران پلیس راهور آنقدر نیست که بتوان سر هر چهار راه یا تقاطع یک مامور پلیس راهور را مستقر کرد از مسوولان مربوطه درخواست کرد در راستای جلوگیری از خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و تاریکی معابر به خصوص در شب و بروز گره ترافیکی و تصادفات تدابیری بیندیشند چرا که اهمیت و ضرورت برقرای جریان برق در این نقاط بسیار بالاست.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص چگونگی تعیین سهم تقصیر در تصادفاتی که به واسطه خاموشی چراغ‌های راهنمایی به وقوع بپیوندد تصریح کرد: در تصادفات جرحی یا فوتی اگر کارشناسان پلیس راهور رابطه سببی بین تصادف و نبود برق و قطعی چراغ تقاطع یا میدان را احراز کنند بخشی از سهم تقصیر در وقوع تصادف را به شرکت برق خواهند داد.

وی از رانندگان درخواست کرد که در مواجهه با خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تقاطع و میادین با دقت و آرامش بیشتر رانندگی کرده و از عجله و شتاب بپرهیزند.

سرهنگ جهانی خاطرنشان کرد: ایجاد ترافیک، وقوع تصادف و اتلاف وقت شهروندان به دنبال خاموشی چراغ‌ها در تقاطع و معابر به خصوص شب هنگام از جمله نگرانی‌های مأموران پلیس راهور در کل کشور است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
استانی