پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۴۹۳
|
کد خبر: ۵۱۸۰
آزمون عملی رشته علوم ورزشی براساس سفارش کمیته برنامه‌ریزی و گسترش علوم ورزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، توسط پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی بازبینی می‌شود.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۸ - ۱۶ تير ۱۴۰۰
به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی با بررسی اطلاعات بیش از ۱۰۰ هزار داوطلب شرکت‌کننده در آزمون عملی از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ در یک طرح پژوهشی، در حال بازبینی آزمون عملی رشته علوم ورزشی است تا بتواند اثربخشی و حساسیت آزمون عملی را برای غربالگری بهتر داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در این رشته افزایش دهد.

در این طرح از حضور اساتید برجسته کشور در حوزه آمار و روش تحقیق استفاده شده است تا میزان اثربخشی آن به بالاترین حد ممکن برسد.

بر اساس اعلام این پژوهشگاه؛ افزایش علاقه‌مندی نزدیک به ده برابری داوطلبان شرکت در رشته علوم ورزشی در چند سال اخیر باعث شده است تا برنامه‌ریزی‌های بیشتری برای انتخاب افراد شایسته جهت حضور در این رشته صورت گیرد.

خوشبختانه تلاش‌های پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، کمیته برنامه‌ریزی و گسترش علوم ورزشی وزارت عتف و شورای هماهنگی مراکز آموزشی و پژوهشی ورزش کشور برای توسعه کمی و کیفی رشته، ایجاد بستر‌های مهارت‌آموزی و اشتغال و ایجاد فرصت‌های مناسب کاری برای فارغ‌التحصیلان این رشته از جمله مهم‌ترین عواملی است که منجر به اقبال بیشتر داوطلبان کنکور سراسری به این رشته شده است.

گفتنی است؛ این طرح با همکاری دانشکده‌های تربیت بدنی دانشگاه‌های مازندران شهید بهشتی و شیراز انجام می‌شود. زمینه‌های کاری بسیار متنوع فارغ‌التحصیلان علوم ورزشی در سطح دنیا و ایجاد بستر‌های اشتغال شرکت‌کنندگان در سطح کشور در بخش خصوصی و همچنین جذب معلمان ورزش توسط وزارت آموزش و پرورش در چند سال اخیر باعث شده است تا جوانان علاقه‌مند بیشتری هرساله به این رشته روی آورده و تا مقطع فوق دکتری در کشور ادامه تحصیل دهند.

همچنین شایان ذکر است؛ در دو سال اخیر با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا، آزمون عملی داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته علوم ورزشی دانشگاه‌های کشور مطابق با پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی‌شده است و برای تسهیل حضور داوطلبان، با تدابیر اتخاذ شده و برنامه‌ریزی‌‎های صورت گرفته توسط پژوهشگاه تربیت‌بدنی به‌عنوان مجری برگزاری این آزمون با مشارکت و همکاری حداکثری دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش و پژوهش