پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۵۳۸
|
کد خبر: ۵۲۵۵
هیأت مؤسس انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه بوعلی‌سینا، سه‌شنبه ۵ مرداد را آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنتی در انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه اعلام کرد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۳۱ تير ۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار بسنا، هیأت مؤسس انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه بوعلی‌سینا اعلام کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنتی در انجمن دانش‌آموختگان این دانشگاه سه‌شنبه مرداد می‌باشد.

از موارد شرایط عضویت در انجمن دانش‌آموختگان این دانشگاه، دانش‌آموختگی در حداقل یک مقطع از دانشگاه بوعلی‌سینا یا عضویت هیأت علمی شاغل در این دانشگاه می‌باشد.

ثبت‌نام اینترنتی در این انجمن توسط اشخاص و از طریق آدرس مستقیم وبسایت آن به نشانی ug.basu.ac.ir انجام می‌گیرد و متقاضیان لازم است قبل از ثبت‌نام، تصویر پرسنلی ۳ * ۴ و تصویر مدرک تحصیلی خود که از دانشگاه بوعلی‌سینا دانش‌آموخته شده اند را در دسترس داشته باشند.

نکته: اعضای هیأت علمی که دانش‌آموخته  این دانشگاه نیستند، تصویر آخرین مدرک تحصیلی خود را بارگذاری کنند.

گفتنی است، پس از اتمام ثبت‌نام، به اعضا اطلاع‌رسانی خواهد شد و بزودی مجمع عمومی انجمن طبق مفاد مندرج در اساسنامه برگزار می‌شود.

با استناد به اجرای مصوبه ٣٧٥ مورخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی و آیین‌نامه نحوه تشکیل انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورخ ۶ اردیبهشت ۹۹ با عنوان طرح استمرار ارتباط دانشگاه و دانش‌آموختگان در دانشگاه‌های مختلف کشور، اساسنامه انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه بوعلی‌سینا تهیه و تنظیم گردیده و پس از طرح در هیات رئیسه دانشگاه و بررسی‌های لازم، تصویب شد.


انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه بوعلی‌سینا تشکیلاتی غیرانتفاعی است که در زمینه‌های علمی، فنی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی، هنری و ورزشی فعالیت می‌نماید.

این انجمن، با حفظ آزادی، استقلال، وحدت ملی و منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران در راستای اهداف مندرج در اساسنامه خود فعالیت می‌نماید، که یک نهاد سیاسی نیست و در امور مدیریت دانشگاه نیز دخالتی ندارد.

دفتر انجمن در شهرستان همدان و دانشگاه بوعلی‌سینا مستقر می‌شود و مدت فعالیتش نامحدود است.

اهداف انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه بوعلی‌سینا عبارتند از ارتقای سطح دانش و فن‌آوری از طریق ارتباط موثر و مستمر بین دانشگاه و دانش‌آموختگان، افزایش دانش و مهارت‌های دانش‌آموختگان با استفاده از ظرفیت‌ها و منابع در نظر گرفته شده در اساسنامه، ارتقای سطح علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه با بهره‌گیری از نظرات و تجارب دانش‌آموختگان، ارتباط مستمر دانش‌آموختگان با هدف تأمین اهداف مندرج در اساسنامه، ارج‌نهادن به مطالعات، تحقیقات، خلاقیت‌های علمی، تجربیات و خدمات ارزشمند دانش‌آموختگان، طرح و بررسی مسایل و مشکلات کشور (صنعت و جامعه) به منظور دستیابی به راه‌حل‌های مناسب از طریق دانش‌آموختگان در راستای تحقق مسوولیت اجتماعی، استفاده از توانمندی‌های دانش‌آموختگان جهت نیل به بهره‌وری مطلوب در جهت حل مشکلات دانشگاه، راهنمایی دانش‌آموختگان پیرامون شئون اجتماعی، شغلی و تحصیلی آنها.

از جمله وظایف این انجمن می‌توان به شناسایی و انتقال نیاز‌های علمی و فنی بخش‌های مختلف صنعت و جامعه به دانش‌آموختگان دانشگاه، ارائه پیشنهاد‌ها و راهکار‌های عملی دانش‌آموختگان در راستای بهبود و ارتقاء کیفیت برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه، برگزاری همایش‌ها و گردهمایی‌های فرهنگی و اجتماعی، فنی و تخصصی، استفاده از توانمندی‌های دانش‌آموختگان جهت آشنانمودن اساتید و دانشجویان با محیط‌های مختلف علمی، فرهنگی، فنی و تخصصی از طریق بازدید‌های علمی منطبق بر قوانین دانشگاه، کمک به انجام پروژه‌های مشترک بین دانشگاه، صنعت و جامعه از طریق ارتباط با دانش‌آموختگان، ایجاد ارتباط‌های لازم جهت کسب تسهیلات برای استفاده دانش‌آموختگان در حوزه‌های علمی، تحقیقاتی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه و جامعه، آشنایی و اطلاع‌رسانی به دانش‌آموختگان جهت کسب فرصت‌های شغلی در بخش‌های علمی، فرهنگی و صنعتی کشور اشاره کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست