پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۵۷
|
کد خبر: ۵۲۵۸
معاون توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران از آغاز ترم تابستانی ارائه دروس مصوب دانشگاهی در قالب آموزش‌های آزاد (مووک) خبر داد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

به گزارش بسنا و به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا صادقی مقدم ضمن بیان این مطلب اعلام کرد: دانشگاه تهران برای دومین بار و در قالب ترم تابستانی برنامه «ارائه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه» را اجرایی می کند. در واقع با توجه به برگزاری موفقیت‌آمیز اولین دوره در بهار سال جاری، برگزاری این دوره در ترم تابستانی را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری دوره‌های دوک در دانشگاه تهران فراهم کردن امکان آموزش‌های دانشگاهی و دسترسی به محتوای علمی دروس منتخب اساتید دانشگاه به شکل مجازی برای تمامی آحاد جامعه است.

به گفته معاون دانشگاه تهران، این دوره نیز همچون دوره قبل با مشارکت «مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران»، «معاونت آموزشی» و «سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران» و بر مبنای «شیوه نامه ارائه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران» مصوب سوم تیر سال ۹۹ شورای آموزشی دانشگاه تهران اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران تاکید کرد: «فراگیری دانش در دانشگاه تهران، به عنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی، برای تمامی دانشجویان سراسر کشور»، «ارتباط از راه دور با اساتید دانشگاه تهران»، «در اختیار داشتن فیلم کلاس‌های مجازی و استفاده مجدد از کلاس‌ها»، «فراگیری بهتر علم و دانش»، «زمان کافی برای آموزش»، «کاهش هزینه‌های دانش‌پذیران»، «امکان دریافت گواهی درس با ثبت نمره از اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران» و همچنین «امکان دریافت گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره از دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران در صورت موفقیت در دوره» از اهداف برگزاری این دوره ها است.

وی اضافه کرد: شروع ترم تابستانی "ارائه دروس مصوب دانشگاهی در قالب آموزش‌های آزاد (مووک) "، دوم مرداد ماه ۱۴۰۰ و مهلت ثبت نام حداکثر تا دهم مرداد ماه خواهد بود. محتوای هر درس نیز بر اساس سرفصل‌های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه تهیه و دروس در چارچوب مقررات آموزشی دانشگاه ارائه می‌شود.

صادقی مقدم خاطر نشان کرد: دروس فوق به دو روش زیر در سامانه ارائه می‌شوند اول اینکه به شکل مهارتی (با هزینه رقابتی در بازار) است که در این روش متقاضیان علاوه بر مشاهده ویدئوها، امکان انجام تکالیف و پروژه‌ها را دارند و در نهایت در صورت کسب حدنصاب نمره امکان گواهینامه آموزش‌های آزاد را دریافت خواهند کرد.

در روش دوم نیز دروس مصوب رسمی دانشگاهی (با هزینه مصوب) ارائه خواهد شد که در این روش متقاضیان پس از گذراندن آزمون میان ترم و پایان ترم، مطابق با مصوبه، علاوه بر دریافت گواهینامه آموزش آزاد دانشگاه، موفق به دریافت کارنامه نیز خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران؛ علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در ترم تابستانی این دوره‌های آموزشی، به سایت مووک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه