پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۲۸۰
|
کد خبر: ۵۹۳۹
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به از سرگیری آموزش حضوری گفت: از آنجا که دانشگاه‌ها برای اسکان دانشجویان غیربومی علاوه بر خوابگاه‌های دولتی از خوابگاه‌های استیجاری نیز استفاده می‌کنند گفت: صندوق رفاه دانشجویان در این زمینه به دانشگاه‌ها کمک مالی می‌کند.
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۱
به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، دکتر مسعود گنجی در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که با دستور از سرگیری آموزش حضوری و بررسی راهکار‌های تحقق شعار سال با حضور وزیر علوم برگزار شد، گفت: صندوق رفاه دانشجویان به ازای هر دانشجو در کلان‌شهر‌ها ۵ میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ ۴ میلیون و در سایر شهر‌ها ۳ میلیون تومان برای تأمین هزینه‌های خوابگاه‌های استیجاری به دانشگاه‌ها پرداخت می‌کند.

وی تأکید کرد: شرط پرداخت این کمک هزینه حضوری بودن آموزش در تمام مقاطع تحصیلی است و دانشگاه‌ها باید اطلاعیه‌های رسمی از سرگیری آموزش حضوری و لیست دانشجویان متقاضی وام را به صندوق رفاه ارسال کنند.

دکتر گنجی افزود: ظرفیت خوابگاه‌های ملکی (دولتی) نیز کاملاً برای اسکان دانشجویان آماده است و هم اکنون ظرفیت اسکان ۲۱۶ هزار دانشجو در خوابگاه‌های دانشجویی کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از دانشگاه‌ها برای اسکان دانشجویان از خوابگاه‌های استیجاری استفاده می‌کنند گفت: بر اساس آمار سال ۹۸ که دانشگاه‌ها کاملاً به صورت حضوری فعال بودند تعداد ۱۱۹ بلوک خوابگاهی برای اسکان دانشجویان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مورد نیاز بود که بر اساس آمار هم اکنون ۵۵ درصد این ظرفیت فعال است و برای ۴۵ درصد باقیمانده نیز صندوق رفاه به دانشگاه‌ها کمک مالی می‌کند تا بدون دغدغه آموزش حضوری را از سر بگیرند.

گنجی تأکید کرد: از رؤسای دانشگاه‌ها انتظار می‌رود تمام خوابگاه‌های ملکی و غیرملکی خود را در سامانه صندوق رفاه دانشجویان ثبت کنند تا بتوانند از حمایت‌ها و خدمات این صندوق استفاده کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه