پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۱۱۷
|
کد خبر: ۶۰۲۹
دکتر کلانتری از پیگیری سریع و ویژه رهنمود‌های رهبری در دیدار دانشجویی خبر داد و گفت: هزینه سه درصد بودجه برای فعالیت‌های فرهنگی از کل بودجه هر دانشگاه تصویب شده است.
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۳ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

به گزارش بسنا و به نقل از ایسنا، دکتر کلانتری در نشست معاونین فرهنگی دانشگاه‌های منطقه یک با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها گفت: بازگشایی دانشگاه‌ها و آموزش حضوری پس از  دوسال، یکی از اقدامات بزرگ در طول تاریخ آموزش عالی کشور بود و می‌توان گفت ابعاد این اتفاق بیش از همه در حوزه فرهنگی و اجتماعی خود را نشان داده است و معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در کنار دیگر معاونتها در هر دانشگاه، برنامه‌ریزی‌های جدی برای این موضوع داشته و موفقیت‌های چشمگیری حاصل شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اظهار کرد: معاونان فرهنگی می‌بایست کنشگری فعالانه در سطح عمومی و رسانه‌ای داشته باشند و از این ظرفیت بهره گیری کنند؛ به عنوان مثال در موضوع بودجه دانشگاه‌ها و «تصویب ۳ درصد بودجه برای فعالیت‌های فرهنگی از کل بودجه هر دانشگاه»، یک برنامه‌ریزی و پیگیری مستمر و کنشگری دقیق رسانه‌ای از سوی معاونت فرهنگی، زمینه ساز این دستاورد مهم و سرنوشت ساز را برای حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها را فراهم کرد. موضوعی که تاکنون سابقه نداشته و با یک هوشمندی و پیگیری به نتیجه رسید.

به گفته وی، از همه معاونان در دانشگاه‌ها می‌خواهیم که نسبت به موضوعات حساسیت زیاد داشته باشند و با پیگیری مستمر در موضوعات مختلف از جمله بودجه و امکانات در برنامه‌ریزی‌ها، هم‌افزایی و مشارکت در طرح‌های مختلف و فعالیت‌هایی که هر یک زمینه ایجاد نشاط و بکارگیری ظرفیت های دانشجویی را فراهم می‌کند، فعال باشند. حقیقت مطلب این است که بسیاری از فعالیتهای مؤثر فرهنگی‌ بودجه مستقل نمی‌خواهد و با قدری خلاقیت می توان از ظرفیت های موجود به نحو احسن استفاده کرد. 

دکتر کلانتری بخش اصلی صحبت‌های خود را به دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب اختصاص داد و عنوان کرد: در دیدار شب سه‌شنبه با مقام معظم رهبری به نکات و مضامینی اشاره شد که کم‌نظیر بود. بحمدالله ایشان از وضعیت آموزش عالی و دانشگاه‌ها ابراز خشنودی کردند و تاکید ایشان بر افتخارآمیز بودن نهاد دانشگاه پس از انقلاب اسلامی و رابطه و تعامل چهاردهه‌ای میان دانشگاه و انقلاب، نقطه عطف بیانات معظم له در این دیدار بود. طرح مفهوم ‌«هویت دانشگاهی» از سوی ایشان، یک گزاره مهم برای ما در مسیر بازطراحی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در آینده دانشگاه‌هاست. 

وی گفت: ساعتی پس از دیدار با رهبر انقلاب، وزیر علوم با دستور ویژه‌ای، معاونت فرهنگی و اجتماعی را مسئول پیگیری و عملیاتی‌سازی رهنمودهای ‌معظم له تعیین کرد و من از همکارانم در معاونت تشکر می‌کنم که هم اندیشی مذکور را در فاصله زمانی کمتر از ۲۴ساعت از بیانات مهم رهبر انقلاب تشکیل دادند تا با همفکری دانشگاه‌های بزرگ و ممتاز کشور، برنامه ریزی جدی و مؤثری را جهت پیگیری منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب داشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست