پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۴۱۸
|
کد خبر: ۶۳۸۰
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی خبر داد:

اعطای فرزندخواندگی به بانوان مجرد

سعید بابایی گفت: اولویت اول این سازمان برای واگذاری کودکان با خانواده‌های بدون فرزند و اولویت دوم زنان مجرد است.
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱

به گزارش بسنا و به نقل از صداوسیما، سعید بابایی درخصوص زنان مجرد متقاضی فرزندخوانده افزود: زنان مجرد اولویت دوم فرزندخواندگی هستند که می‌توانند نگهداری فرزندانِ دختر فاقد سرپرست موثر تحت پوشش سازمان بهزیستی را بر عهده بگیرند.

وی بیان کرد: با توجه به این که اولویت اول این سازمان با خانواده‌های بدون فرزند است، معمولا کودکان دختر با سن بالای ۷ سال، تحت سرپرستی بانوان مجرد قرار می‌گیرند. مسیر پذیرش کودکان نیازمند پیگیری درمان در کلیه سنین نیز برای این بانوان باز است و در طول سال‌های اخیر چندین مورد از پذیرش این کودکان در استان‌های مختلف ثبت شده است.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بعد از ثبت درخواست، سازمان بهزیستی وضعیت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و آمادگی متقاضیان را برای سرپرستی از کودکان تحت پوشش را بررسی خواهد کرد، گفت: در این بررسی، شرایط سنی، تحصیلی، درآمد، سلامت جسمی و روانی و تناسب کودک موردتقاضا با خانواده‌ها ارزیابی خواهد شد و بهزیستی نظر خود را جهت صدور حکم به دادگاه اعلام می‌کند.

بابایی با بیان اینکه تعداد متقاضیان فرزندپذیری بسیار بالا است، گفت: برای سرعت در تحویل کودک، متقاضیان می‌توانند کودک با سن بالای پنج سال یا کودکان دارای معلولیت یا نیازمند پیگیری درمان را نیز بپذیرند.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در تحویل کودک همواره اولویت با زوجین فاقد فرزند است، یادآور شد: کودک تحویلی باید از نظر شرایط سنی با متقاضیان تناسب داشته باشد. به طور مثال متقاضیان ۳۰ الی ۴۴ ساله می‌توانند متقاضی کودکان کمتر از پنج سال باشند مگر اینکه متقاضی کودک دارای معلولیت یا نیازمند پیگیری درمان باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر