پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۶۸۱
|
کد خبر: ۶۶۶۶
براین اساس، همه دانشجویان مشمول از تاریخ فراغت از تحصیل یک سال فرصت دارند تا نسبت به تعیین وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۵ - ۲۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش بسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، برابر تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی، حداکثر معافیت تحصیلی در مقطع تحصیلی کاردانی ۲.۵ سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال و کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال، دکترای پیوسته ۸ سال و دکترای تخصصی ۶ سال است.

مشمولان از تاریخ فراغت، انصراف، اخراج یا ترک تحصیل حداکثر یک سال فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده‌اند، در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوطه می‌توانند به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه و حداکثر تا ۲ ترم مجوز سنوات ارفاقی به صورت مرحله‌ای دریافت کنند.

اما درباره مهلت معرفی دانشجویانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می‌شوند، باید گفت؛ دانشجویانی که با بهره‌مندی از سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می‌شوند مانند سایر دانشجویان از حداکثر یک سال مهلت معرفی برخوردار بوده و در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر نیز می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

مشمولانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل نشوند از تاریخ انصراف یا اخراج از تحصیل یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی vazifeh.police.ir سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ یا کانال این سازمان در پیام رسان سروش به نشانی  khabaresarbazi@ از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو