پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۳۶۴
|
کد خبر: ۶۶۸۴
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور معرفی شد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ - ۲۴ آذر ۱۴۰۱

به گزارش بسناو به نقل از وزارت علوم، برترین پژوهشگران و فناوران کشور در آخرین روز از هفته پژوهش و فناوری طی آیینی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این آیین که در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، فناوران برتر در چند بخش فناور برتر دانشگاهی، فناور برتر پارکی (مستقر در پارک‌های علم و فناوری) فناور برتر مرکز رشدی (مستقر در مراکز رشد) فناور برتر دانشجویی و فناور برتر دستگاهی (فناوران دستگاه‌های دیگر) معرفی شدند.

همچنین پژوهشگران برتر از دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به وزارت علوم و دستگاه‌های دیگر، نشریات برگزیده و انجمن علمی برگزیده نیز معرفی و تجلیل شدند

افزون بر این، برترین اعضای هیات علمی در زمینه ارتباط با صنعت، استانداران برتر حامی فناوری و استانداران و روسای دانشگاه‌های حامی پژوهش و فناوری نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

پژوهشگران برتر

مسعود ترکزاده از پژوهشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در رشته زیست شناسی-بیوشیمی،

فاطمه سادات طباطبایی اصل از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در رشته فیزیک-اخترفیزیک.

محمود حکمت نیا از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در رشته حقوق خصوصی.

مرضیه تولایی از پژوهشگاه رویان در رشته زیست شناسی تکوینی،

یداله اردوخانی از دانشگاه الزهرا در رشته ریاضی کاربردی، ابوالفضل شاه آبادی از دانشگاه الزهرا در رشته علوم اقتصادی،

طیبه مدرکیان از دانشگاه بوعلی همدان در رشته شیمی تجزیه.

ابراهیم بابایی از دانشگاه تبریز در رشته برق قدرت،

انوشیروان کاظم نژاد از دانشگاه تربیت مدرس در رشته آمار حیاتی،

علیرضا بدیعی از دانشگاه تهران در رشته شیمی معدنی،

سیدهادی رضوی از دانشگاه تهران در رشته علوم و صنایع غذایی،

سیدحسین رضوی حاجی آقا از دانشگاه خاتم در رشته مدیریت صنعتی،

حامد فضل الله تبار از دانشگاه دامغان در رشته مهندسی صنایع.

دانیال کهریزی از دانشگاه رازی در رشته مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی.

یاسر شهبازی از دانشگاه رازی در رشته بهداشت مواد غذایی،

علیرضا قاسم پور از دانشگاه شهید بهشتی در رشته شیمی تجزیه،

وحید نجاتی از دانشگاه شهید بهشتی در رشته علوم اعصاب شناختی.

حمیدرضا پور قاسمی از دانشگاه شیراز در رشته علوم و مهندسی آبخیزداری،

بهزاد رضایی از دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته شیمی،

شمس اله ایوبی از دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته علوم خاک.

ماشالله رضاکاظمی از دانشگاه صنعتی شاهرود در رشته مهندسی شیمی،

امیر شاملو از دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی مکانیک،

محمدتقی تقوی فرد دانشگاه علامه طباطبایی،

حمید اراضی از دانشگاه گیلان در رشته فیزیولوژی ورزشی،

مینو قره بگلو از دانشگاه هنر اسلامی تبریز در رشته معماری،

غلامحسین معماریان از دانشگاه علم و صنعت ایران در رشته هنر‌های کاربردی،

علی بهرامی سامانی از سازمان انرژی اتمی در رشته مهندسی هسته ای.

علوم پزشکی

فریبرز منصور قناعی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پژوهشگران برتر وزارت بهداشت در رشته بیماری‌های گوارش کبدبالینی، سعید امامی از دانشگاه علوم پزشکی مازندران در رشته شیمی دارویی.

سایر وزارتخانه‌ها

محمدامین حجازی از وزارت جهاد کشاوزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در رشته تغذیه و بیوتکنولوژی غذایی.

محمدرضا خسروی نیکو از وزارت نفت در رشته شیمی

فناوران برتر

هدی ملاباقر فناور برتر مرکز رشدی از مرکز رشد پژوهشکده شیمی و مهندسی شیمی.

امیر چکاو به عنوان فناور برتر مرکز رشدی از مرکز رشد مواد و انرژی،

مهدی مجیدپور فناور برتر پارکی از پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر،

نادر طبیبی فناور برتر مرکز رشدی از مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی (مرکز رشد پژوهشگاه نیرو)،

مهدی محمدی فناور برتر پارکی از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات.

رضا حسن ساجدی فناور برتر پارکی از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس،

شاهین یوسفی فناور برتر دانشجویی از دانشگاه علم و صنعت ایران،

ابوالفضل سپهداری فناور برتر دستگاهی از موسسه تحقیقات علوم شیلاتی ایران،

کیوان بهشتی مال فناور برتر پارکی از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان،

فرزام فرهمند فناور برتر دانشگاهی از دانشگاه صنعتی شریف.

علی میثاقی فناور برتر دانشگاهی از دانشگاه خوارزمی.

محمدرضا آقایا فناور برتر پارکی از پارک علم و فناوری قم.

مهدی لویی پور فناور برتر دانشگاهی از دانشگاه صنعتی اصفهان،

سیدصفا علی‌فاطمی فناور برتر دانشگاهی از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری.

حسین حیدری فناور برتر مرکز رشدی از مرکز رشد دانشگاه تفرش،

ستار مالکی فناور برتر دانشگاهی از دانشگاه صنعتی قوچان،

سیدحسن توسلی فناور برتر پارکی از پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی.

سیروس نورافکن فناور برتر پارکی از پارک علم و فناوری

مجلات علمی برتر

نشریه تاملات فلسفی به صاحب امتیازی دکتر زهره توانایی از دانشگاه زنجان،

مجله جلوه هنر به صاحب امتیازی دکتر عفت السادات افضل طوسی از دانشگاه الزهرا (س)

انجمن‌های علمی برتر

انجمن شیمی ایران با ریاست مجتبی شمسی پور در گروه علوم پایه،

انجمن رمزایزان در گروه فنی و مهندسی با ریاست محمود سلماسی زاده،

انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی ایران در حوزه علوم انسانی با ریاست اباصلت خراسانی،

انجمن سیستم‌های سطوح آبگیر باران در گروه کشاورزی و منابع طبیعی و با ریاست علیرضا اسلامی،

انجمن تجارت الکترونیک در گروه بین‌رشته‌ای با ریاست محمدصادق مفتح

استاد برتر در همکاری با صنعت

سیدمحمد مهدی هادوی از دانشگاه تربیت مدرس

بهروز مینایی بیدگلی از دانشگاه علم و صنعت ایران.

استانداران حامی پژوهش و فناوری

استانداران آذربایجان شرقی، البرز و مازندران

روسای برتر حامی پژوهش

حسین کلانتری خلیل آباد رئیس دانشگاه اسلامی واحد کرج،

حشمت اله علی نژاد رئیس دانشگاه مازندران،

و صفر نصراله زاده رئیس دانشگاه تبریز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست