پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۸۴
|
کد خبر: ۶۷۷۴
برای اولین بار در کشور با نظارت دانشگاه صورت گرفته است؛

حذف استفاده از نمک جامد در بارش‌های برف زمستانی تبریز

شهردار تبریز گفت: برای اولین بار در کشور حذف استفاده از نمک جامد در بارش.‌های زمستانی به صورت موفقیت‌آمیز اجرایی شده و محلول مورد تأیید دانشگاه تبریز در سطح شهر مورد استفاده قرار گرفته است.
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۲۲ دی ۱۴۰۱

به گزارش بسنا و به نقل از فارس، یعقوب هوشیار اظهار کرد: محلول‌پاشی معابر تبریز برای اولین بار در تاریخ کشور با روش علمی انجام گرفته و قطع به یقین هر طرحی در ابتدای کار نواقصی دارد که به مرور زمان رفع می‌شود.

وی افزود: معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری را ملزم به رفع نواقص طرح محلول‌پاشی و استفاده به موقع و بهینه در روز‌های آتی کردیم.

وی افزود: اثرات استفاده از محلول به جای نمک جامد در حفظ محیط زیست و آب‌های زیرزمینی نه تنها در حال حاضر، بلکه برای نسل‌های آتی نیز نمایان خواهد شد.

شهردار تبریز با اشاره به برقراری ترافیک روان شهری در روزهای برفی تبریز چند ساعت پس از بارش نسبتا سنگین برف یادآور شد: علی‌رغم بارش نسبتا زیاد برف، از اولین ساعات روز شاهد ترافیک روان در معابر اصلی شهر بودیم و تنها برخی مشکلات در معابر فرعی و محلات داشتیم که این مشکل نیز باید در بارش‌های بعدی رفع شود.

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه، خبرنگاران و صداوسیمای استانی در پوشش رسانه‌ای دقیق عملیات محلول‌پاشی گفت: همکاری دلسوزانه اصحاب رسانه و خبرنگاران تبریزی در پوشش اخبار بارش امروز و عملیات محلول‌پاشی و برف‌روبی نیرو‌های خدوم شهرداری موجب تسریع در عملیات برف‌روبی و آرامش روانی شهر شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
استانی