پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۸۶۴
|
کد خبر: ۷۷۲۱
دستورالعمل صدور معافیت تحصیلی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور توسط سازمان امور دانشجویان اعلام شد.
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۵ - ۰۲ دی ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از مهر، سازمان امور دانشجویان دستورالعمل صدور معافیت تحصیلی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور را به شرح زیر اعلام کرد:

قوانین و مقررات معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا

کلیه دانشجویان موظف هستند تا شش ماه پس از صدور معافیت تحصیلی، وضعیت خود را از طریق سامانه‌های میخک و سجاد به روزرسانی کرده و در صورت عدم اخذ ویزا به سازمان مراجعه کنند.

اشتغال به تحصیل دانشجو درهرترم باید از طریق سامانه میخک تایید و درسامانه سجاد تحت عنوان گزارش تحصیلی بارگذاری گردد.

تغییر وضعیت تحصیلی (فراغت از تحصیل، انصراف از تحصیل، اخراج از تحصیل، تغییر دانشگاه، تغییر رشته و تغییر مقطع) باید در اسرع وقت به سازمان اموردانشجویان منعکس گردد.

دانشجویان درسال شمسی اجازه دوبار تردد به میهن اسلامی را دارند که مجموع آن بیش از ۹۰ روز نبوده و فاصله بین هر تردد یک ترم تحصیلی خواهد بود.

پذیرش‌هایی که شامل دوره پیش نیاز باشند (دوره زبان یا واحد پیش نیاز) قابل بررسی نیستند، لطفادرهنگام ارائه پذیرش به این نکات دقت شود.

این اداره کل صرفا امکان بررسی پذیرش از دانشگاه‌های معتبر را دارد. لطفا قبل از اقدام برای اخذ پذیرش به سایت اداره کل امور دانش آموختگان (ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی) مراجعه کنید.

کلیه دانشجویانی که از دوره کارشناسی ارشد و دکتری نوبت اول (روزانه) انصراف می‌دهند می‌بایست با دانشگاه تسویه اموزش رایگان انجام دهند.

جهت معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا و گرفتن معافیت تحصیلی خارح از کشور، دریافت برگه سبز از پلیس ۱۰+ الزامی است.

دانشجویانی که مدرک دیپلم ۱۲ ساله از خارج از کشور گرفته‌اند موظف به ارزشیابی آن در آموزش و پرورش مدارک خارجی (سعادت آباد ـ میدان فرهنگ) هستند.

دانشجویانی که در خارج از کشور حضور دارند می‌بایست به همراه پذیرش، گواهی اشتغال به تحصیل با تایید سامانه میخک ارائه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو