پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۳۹۴۲
|
کد خبر: ۷۷۹۵
از سوی رئیس مرکز نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم؛

جزئیات سهمیه‌های جذب اعضای هیأت علمی در فراخوان بهمن اعلام شد

روح الله رازینی گفت: اگر دانشگاه‌ها در فراخوان اول جذب نتوانسته باشند از سهمیه‌های خود استفاده کنند، سهمیه‌های مذکور در فراخوان دوم تکرار می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۲۴ دی ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، روح الله رازینی با اشاره فراخوان جذب اعضای هیئت علمی در بهمن ۱۴۰۲ گفت: فراخوان جذب اعضای هیئت علمی ان‌شاءالله بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مجوز برگزاری هر دو فراخوان ابتدای سال اخذ شده است، بنابراین فراخوان کاملاً شرایط مناسبی دارد، یعنی همان کاری که برای فراخوان اول انجام داده‌ایم، همان زمان برای فراخوان دوم (فراخوان بهمن ماه) نیز انجام داده‌ایم یعنی توانسته‌ایم مجوز اصلی فراخوان و مجوز سهمیه‌های استخدامی فراخوان مذکور را به‌صورت نقطه به نقطه دریافت کنیم.

رئیس مرکز نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم افزود: مجوزی که سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه به صورت مشترک به ما اختصاص داده‌اند هر دو فراخوان را شامل می‌شود، که توزیع آن در فراخوان‌ها در اختیار وزارت علوم است.

وی یادآور شد: برهمین اساس وزارت علوم برای این‌که دانشگاه‌ها فرصت داشته و بتوانند فرآیند جذب را سریع‌تر طی کنند درصد بالاتری از سهمیه‌ها را به فراخوان اول اختصاص داد، یعنی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از سهمیه سال جاری به فراخوان اول و ۳۰ الی ۴۰ درصد باقی‌مانده به فراخوان دوم اختصاص داده شد.

رازینی افزود: به‌لحاظ کلی سهمیه‌ها، اول سال بسته شده و به‌صورت نقطه به نقطه در هر دانشگاه تعیین شده و مشخص است. مقدمات برگزاری فراخوان جذب در بهمن ماه نیز فراهم شده است. اگر دانشگاه‌ها در فراخوان اول جذب نتوانسته باشند سهمیه‌های خود را استفاده کنند، سهمیه مذکور در فراخوان دوم تکرار می‌شود.

وی تأکید کرد: وزارت علوم به‌لحاظ اجرای فراخوان مشکل خاصی ندارد، ظرفیت‌ها و ریز سهمیه‌ها به سازمان اداری استخدامی اعلام شده، ممکن است دانشگاه‌هایی که مقداری در فرایند جذب تعلل داشته و نتوانستند به‌صورت جدی از ظرفیت‌شان استفاده کنند، محدودیت‌هایی برای آن‌ها ایجاد شود، چون این سهمیه اخذ شده است و ممکن است منجر به نارضایتی داوطلبان شود.

وی با بیان اینکه به‌لحاظ کلی ما هیچ محدودیتی امسال برای اجرای فراخوان جذب نداریم درباره سهمیه‌های جذب در سال جاری گفت: به هر دو فراخوان با هم حدود ۲ هزار و ۳۰۰ سهمیه جذب اختصاص داده شده است.

همچنین محمد خلج‌امیرحسینی رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم نیز در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر درخصوص زمان دقیق برگزاری فراخوان جذب اعضای هیئت علمی گفت: فراخوان جذب اعضای هیئت علمی اوایل بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست