پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۵۳۳
|
کد خبر: ۷۹۶۹
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

سقف وام خرید مسکن اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها افزایش یافت

دکتر علی خطیبی گفت: وام خرید مسکن اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم به دو میلیارد تومان افزایش یافت.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۵ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، علی خطیبی با اشاره به افزایش وام خرید مسکن اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها در سال جاری گفت: اخیراً به درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با مصوب شورای پول و اعتبار، تسهیلات خرید مسکن اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از مبلغ یک میلیارد تومان به مبلغ دو میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

معاون اداری مالی وزارت علوم در ادامه گفت: تسهیلات مذکور فقط برای خرید مسکن ارائه می‌شود و شرط آن این است که متقاضیان قبلاً از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشند.

بر اساس این گزارش، یکی از دغدغه‌های معاونت اداری مالی و ستاد امور رفاهی وزارت علوم تأمین مسکن برای اعضای هیأت علمی به ویژه اعضای هیأت علمی جوان است همچنین بحث دیگری که پیگیری می‌شود، بازنشستگان هستند که مورد حمایت قرار گیرند، فرآیند قانونی این موضوع نیز پیگیری می‌شود، تا راه‌هایی پیدا و این امکانات برای آن‌ها نیز ایجاد شود.

دو تا سه هزار نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها سالانه برای دریافت وام خرید مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند. به محض اینکه اعضای هیأت علمی درخواست وام خرید مسکن خود را ارائه می‌کنند، توسط وزارت علوم به بانک‌ها معرفی می‌شوند و بانک‌ها معمولاً ظرف ۴۰ تا ۴۵ روز وام مذکور را پرداخت می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست