پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۳۰۸
|
کد خبر: ۷۹۷۴
اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان به منظور ترویج تولید محتوای باکیفیت در حوزه ایثار و شهادت، دومین دوره جشنواره فرهنگی «شهید آوینی» را در بهار سال جاری در شیراز برگزار می‌کند.
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۰ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۳

به گزارش بسنا و به نقل از سازمان امور دانشجویان، اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر این سازمان به منظور تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها، توانمندسازی دانشجویان و استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های آن‌ها برای تولید محتوای باکیفیت در حوزه ایثار و شهادت، ایجاد و تعمیق ارتباط صمیمانه بین دانشجویان، متبلور کردن توانمندی، فعالیت گروهی، کاهش استرس و ایجاد نشاط اقدام به اجرای طرح جشنواره قرآنی فرهنگی و هنری شهید آوینی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر و سایر دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور کرده است.

این جشنواره از جمله برنامه‌هایی است که در حوزه ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی و متبلور کردن توانمندی‌های هنری و ادبی دانشجویان به‌ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها گام برداشته و چشم‌انداز فراهم آوردن زمینه‌ای برای انس بیش از پیش دانشجویان با کلام انسان‌ساز الهی و مفاهیم تعالی بخش آن و همچنین نشر و بسط فضای معنوی و عطرآگین قرآن و عترت در محیط دانشگاهی همواره مورد اهتمام متصدیان و مسئولین بوده است.

بر این اساس طرح پیش‌رو تدوین شده و در سطح دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل اجراست.

گفتنی است، اولین دوره طرح مذکور با همکاری دانشگاه هنر در زمستان ۱۴۰۱ در تهران برگزار شد. دومین دوره این طرح نیز با همکاری دانشگاه شیراز در بهار ۱۴۰۳ در شیراز برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از محورها، فراخوان هر رشته و شرایط تهیه و ارسال آثار به آدرس https://shahed.saorg.ir/avini مراجعه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر