پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۳۲
|
کد خبر: ۸۰۶۱
دکتر رضا نقی زاده گفت: در راستای تحقق پیشرفت علمی و فناوری کشور ارائه درس هوش مصنوعی و تحول دیجیتال از مهرماه در دانشگاه‌ها تصویب شد.
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۳ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
واحد درسی هوش مصنوعی و تحول دیجیتال از مهرماه در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رضا نقی زاده گفت: بر اساس مصوبه جلسه ۹۷۱ شورای عالی برنامه ریزی آموزشی که در ۲۷ خردادماه برگزار شد؛ تدریس دو واحد درس هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در رشته‌های کارشناسی فنی و مهندسی از مهرماه سال ۱۴۰۳ اجرایی می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی در تشریح این مصوبه گفت: در بازنگری برنامه‌های درسی دوره کارشناسی مرتبط با حوزه فنی و مهندسی درس دو واحد هوش مصنوعی و تحول دیجیتال پیش بینی شده است. همچنین بر اساس مصوبه جلسه ۹۷۱ شورای عالی برنامه ریزی آموزشی برای سایر رشته‌ها نیز درس دو واحدی هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در قالب درس اختیاری قابل ارائه به دانشجویان می‌باشد.

وی افزود: ارائه این درس در راستای اهداف اسناد بالادستی همچون سیاست‌های برنامه هفتم توسعه کشور و نقشه جامع علمی صورت می‌گیرد و مقرر شده است از فناوری‌های نوین آموزشی در ارائه این درس بهره گرفته شود.

دکتر نقی زاده گفت: رشته‌های تحصیلی جدید درحوزه هوش مصنوعی به عنوان بخشی از رشته‌های تحصیلی راهبردی نیز پیش بینی شده است که سعی می‌شود از سال ۱۴۰۳ در دانشگاه‌های کشور اجرایی شود.

وی با مهم دانستن همکاری با سایر نهاد‌ها همچون معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارائه هر چه با کیفیت‌تر این درس و رشته‌های تحصیلی مرتبط بر آمادگی معاونت آموزشی وزارت علوم در تسهیل مسیر توسعه علمی و فناوری کشور از طریق ابزار‌های در اختیار تاکید نمود.

لازم به ذکر است در جلسه ۹۷۱ شورای عالی برنامه ریزی آموزشی گزارش بازنگری رشته‌های تحصیلی فنی و مهندسی تصویب شد و همچنین مقرر شد درس هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در رشته‌های فنی و مهندسی به عنوان درس اصلی و در رشته‌های دیگر به عنوان درس عمومی اختیاری از مهرماه ۱۴۰۳ ارائه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست