پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۸۲
|
کد خبر: ۸۰۶۹
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: استفاده از هوش مصنوعی در آموزش عالی می‌تواند بهره‌وری در آموزش عالی را بالا ببرد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: هوش مصنوعی یکی از فناوری‌هایی است که زندگی بشر را تحت تأثیر خود قرار داده است و مهندسی آینده جهان توسط هوش مصنوعی رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به نقش هوش مصنوعی در حوزه آموزش عالی گفت: استفاده از هوش مصنوعی در آموزش عالی می‌تواند بهره‌وری در آموزش عالی را بالا ببرد.

زلفی‌گل تصریح کرد: هوش مصنوعی بر اساس داده‌های موجود در هر دانشگاه در بخش‌های مختلف دانشجویی با استفاده هدفمند از این داده‌ها می‌تواند نیاز هدفمند جامعه دانشگاه را رفع کنند و در نهایت هوش مصنوعی کمک می‌کند که شما بتوانید از ظرفیت‌ها و استعداد‌های موجود جامعه فهیم دانشگاه استفاده بهینه داشته باشید.

وزیر علوم اجماع سازی فعالیت علمی در حوزه هوش مصنوعی را نقش آفرین دانست و گفت: خوشبختانه انجمن هوش مصنوعی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری اخیرا تاسیس شده و می‌تواند در اجماع سازی برای فعالیت‌های علمی در زمینه هوش مصنوعی نقش آفرین باشد.

وی ادامه داد: ضمن اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی سند هوش مصنوعی را تصویب و ابلاغ کرده است.

زلفی‌گل پیگیری امور هوش مصنوعی را از وظایف معاونت علمی دانست و افزود: معاون فناوری ریاست جمهوری نیز وظیفه پیگیری امور مربوط به هوش مصنوعی را دارد. در کشور ما اجماعی برای استفاده بهینه از هوش مصنوعی شکل گرفته که نیاز دارد ملزومات آن همچنون نیروی متخصص ظرفیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری مهیا شود که از این فناوری برای مهندسی آینده، مهندسی حیات و استفاده بهینه از مزیت‌های نسبی که توسط علم و فناوری ایجاد شود رقم بخورد

وزیر علوم از تخصیص بودجه پخش پژوهشی به حوزه هوش مصنوعی خبر داد و گفت: در وزارت علوم در برنامه توسعه هفتم حکمی تحت عنوان اینکه سازمان برنامه و بودجه مکلف است معادل ۱۵ درصد اعتبارات کل دانشگاه به بخش پژوهشی قرار دهد که یکی از بخش‌های پژوهشی هوش مصنوعی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست