پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۱۸۵
|
کد خبر: ۸۶۰
دکتر غلامی در آیین افتتاحیه چهاردهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان:

در برنامه‌ریزی‌های وزارت علوم تاکید ویژه‌ای برای توسعه ورزش دانشجویی شده است

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آئین افتتاحیه چهاردهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان سراسر کشور در شیراز گفت: در برنامه‌ریزی‌های وزارت علوم و حوزه معاونت دانشجوئی تاکید ویژه‌ای برای توسعه ورزش دانشجوئی شده است و امیدوارم هر ساله شاهد گسترش این نوع ورزش‌ها در کشور باشیم.
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۳۰ تير ۱۳۹۷

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، دکتر غلامی در این آئین اظهار داشت: در دانشگاه‌ها باید به ورزش دختران توجه ویژه‌ای شود؛ محدودیت‌های امکاناتی مانع این نباشد که سهم ورزش دختران مورد بی‌توجهی قرار گیرد.
وی با قدردانی از مسئولان در استان فارس و دانشگاه شیراز برای فراهم کردن مقدمات برگزاری مهم‌ترین رویداد فرهنگی و ورزشی دانشجویی کشور، گفت: ورزش در دانشگاه‌ها توام کردن سلامت جسم و روان با شرایط دانش آموختگی و دانشجویی است.
وزیر علوم تصریح کرد: ویژگی‌های هر جوینده علمی ایجاب می‌کند در سلامت و صحت جسم و روان این تلاش را انجام دهد؛ لذا ورزش در حوزه دانشجویی ارزشمند است.
وی با آرزوی موفقیت برای تیم‌های ورزشی و مربیان شرکت‌کننده در این المپیاد ورزشی گفت: برگزاری چنین المپیادهایی برای دختران دانشجو که از امروز آغاز شده و چه برای پسران که در روزهای آینده کلید خواهد خورد به صورت ویژه مورد توجه وزارت علوم قرار دارد.
دکتر غلامی خطاب به مسئولان گفت: درخواست دارم که شرایط را برای ورزش‌های همگانی بیش از پیش فراهم کنید و اگر از نیازهای جوانان در عرصه‌های ورزشی حمایت شود قطعاً در سطح بین‌المللی نیز شاهد بلند آوازه‌تر شدن نام ایران خواهیم بود.
وزیر علوم با اشاره به اینکه بارها پرچم ایران توسط جوانان دانشجو در سطح جهان برافراشته شده است خاطرنشان کرد: لازم است در دانشگاه ها به ورزش دختران توجه ویژه‌ای شود و نباید محدودیت‌ها خصوصاً به لحاظ مالی در این مساله تاثیرگذار باشد.
چهاردهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور شامگاه جمعه ۲۹ تیرماه با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری، استاندار فارس و مسئولان استانی در زمین چمن دانشگاه شیراز رسماً آغاز به کار کرد.
دختران دانشجو از ۲۹ تیر لغایت پنجم مردادماه در ۱۱ رشته شامل هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دو و میدانی، شطرنج، کاراته، تکواندو، شنا و تیراندازی در این دوره به رقابت با یکدیگر می پردازند.
پسران نیز از دهم لغایت ۱۹ مردادماه در قالب ۱۵ رشته شامل فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، جودو، بدمینتون، دوومیدانی، شطرنج، کاراته، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، تکواندو و شنا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست