پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۹۲
|
کد خبر: ۹۴۱
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خبر داد؛

ساخت سرای متأهلی برای ۲۵هزار دانشجو/ وام متاهلی ۲ برابر شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ساخت ۲۵ هزار خوابگاه متاهلی در طول برنامه ششم توسعه در صورت تامین اعتبار لازم خبر داد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۷
به گزارش بسنا ذوالفقار یزدانمهر درباره کمبود خوابگاه های متاهلی و برنامه صندوق رفاه دانشجویان برای توسعه این خوابگاه ها گفت: در برنامه ششم توسعه تاکید ویژه ای شده است که با کمک دولت، سراهای متاهلی (خوابگاه های متاهلی) توسعه یابند.

وی ادامه داد: درمصوبه اخیر صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نیز احداث یک یا دو سرای متاهلی تصویب شده است، حتی برخی از دانشگاه ها مشغول ساخت شهرک های رفاهی متاهلی هستند.

مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید براینکه، توسعه سرای متاهلی مورد حمایت ما است افزود: در قالب تسهیلاتی که پرداخت می کنیم اولویت با دانشجویان متاهل است تا کمبود سرای متاهلی جبران شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای توسعه سراهای متاهلی ۲ کار انجام داده ایم اول اینکه کمک رهن و وام مسکن دانشجویان متاهل را دو برابر کرده‌ایم، درسال گذشته وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل در تهران ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان بود که به ۱۵ میلیون تومان، در کلان شهرها ۶ میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان به ۹ میلیون تومان افزایش یافت.

یزدان مهر ادامه داد:  این باعث شده بود که خوشبختانه بخش عمده ای از دانشجویان از این ظرفیت استفاده کنند برخی از دانشگاهها نیز در این زمینه به کمک ما آمدند. مانند دانشگاه های صنعتی شریف، علامه طباطبایی و علم و صنعت که معادل تسهیلاتی که ما به دانشجویان متاهل پرداخت کردیم همان مقدار نیز دانشگاه پرداخت کرد و دانشجو توانست در فضای متاهلی خوبی اسکان یابد.

مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: در دانشگاه شهیدبهشتی هم خوشبختانه خیرین با مجتمعی که احداث کردند بخش قابل توجهی از دانشجویان متاهل را اسکان دادند.

وی افزود: در مذاکراتی که با دانشگاه ها داشتیم حتی برخی از دانشگاه ها به سمت شهرک های  رفاهی متاهلی حرکت کرده اند مانند دانشگاه علامه طباطبایی که این برنامه را پیگیری می کند.

یزدان مهر افزود: در بحث تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی که برای ساخت خوابگاه‌ها ظرفیت سازی شده، ساخت خوابگاه های متاهلی در اولویت است.

وی یادآوری کرد: یک هزار و ۱۰۰ دانشجوی متاهل در خوابگاه های متاهلی ساکن هستند و در طول برنامه ششم در صورتی که اعتبارات لازم تامین شود، برای ۲۵ هزار نفر از دانشجویان خوابگاه متاهلی ایجاد خواهیم کرد. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو