پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۱۵۶
|
کد خبر: ۱۲۲۵
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از ابلاغ شیوه‌نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی در جامعه و صنعت خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۱۴ مهر ۱۳۹۷

به گزارش بسنا، دکتر مسعود برومند گفت: برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی که از ابتدای سال ۹۸ دوره پیمانی یا رسمی آزمایشی را آغاز می‌کنند، گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت الزامی است.

وی افزود: این شیوه‌نامه در راستای برقراری ارتباط قوی و منسجم میان دانشگاه یا پژوهشگاه ها با بخش‌های جامعه و صنعت در تمامی حوزه‌های علمی و عملیاتی سازییافته‌های اعضای هیات علمی و آشنایی آنهابا نیازهای واقعی صنعت و جامعه تدوین شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: فرصت‌مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت زمینه مناسبی را برای ارتقاتوانمندی‌ها و مهارت‌های آنهادر کسب دانش بومی و انتقال یافته‌های پژوهشی به جامعه فراهم می‌سازد.

برومند تاکید کرد: مطابق با این شیوه‌نامه، در زمان فرصت مطالعاتی، عضو هیات علمی در واحد عملیاتی دولتی یا غیردولتی (شامل بخش‌های صنعتی، اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی، خدماتی و کشاورزی) یا مراکز پژوهشی مرتبط با صنایع و رشته‌های فعال موسسه حضور می‌یابد.

وی عنوان کرد: به منظور حفظ انسجام و جلوگیری از بروز مشکل در وظایف واحدهای سازمانی در موسسه باید ظرفیت اعزام اعضای هیات علمی به گونه‌ای تعیین شود که خللی به وظایف آموزشی و پژوهشی موسسه وارد نشود.

معاون پژوهشی وزارت علومبا بیان اینکه این شیوه نامه از ابتدای سال ۹۸ لازم‌الاجراست،افزود: بر اساس بندهای «د» ماده ۱۲ و ۱۴ آیین‌نامه استخدامی برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی که از ابتدای سال ۹۸ دوره پیمانی یا رسمی آزمایشی را آغاز می‌کنند گذراندن فرصت مطالعاتی درجامعه و صنعت الزامی است.

برومند خاطرنشان کرد: بر اساس این شیوه‌نامه دوره فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت برای اعضای هیات علمی در دوره پیمانی دست کم ۶ ماه تمام وقت یا ۱۲ ماه نیمه وقت و در دوره رسمی آزمایشی ۳ ماه تمام وقت یا ۶ ماه نیمه وقت است.

کمک به افزایش شناخت اعضای هیات علمی موسسه‌ها از فضای کار واقعی در جامعه و صنعت، تقویت ارتباط موسسه با جامعه و صنعت، همچنین گسترش همکاری‌های پایداری علمی و پژوهشی بین موسسه و واحد عملیاتی، استفاده مفید و موثر از امکانات، آزمایشگاه‌ها و تجهیزات واحدهای عملیاتی، جهت‌دهی به پژوهش‌های موسسه و گسترش دانش و فناوری کاربردی مورد نیاز جامعه و صنعت و انتقال و ترویج یافته‌های جدید دانش و فناوری موسسه به جامعه و صنعت با هدف ارتقای توان علمی و فنی واحدهای عملیاتی برخی از اهداف این شیوه‌نامه است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست