پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۳۳۸
|
کد خبر: ۱۸۹۵
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد:

دانشگاه ها به سمت درآمدزایی از علم و فناوری حرکت کنند

دکتر منصور غلامی گفت: دانشگاه ها باید تلاش کنند به سمت درآمدهای حاصله از ظرفیت های علمی و فناوری حرکت کرده و بخش قابل توجهی از هزینه توسعه خود را از پروژه های تحقیقاتی و محققان تأمین کنند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۱۸ دی ۱۳۹۷

به گزارش بسنا، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حاشیه بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره بودجه دانشگاه ها در سال ۹۸ گفت: دولت ظرفیتی برای تدوین و تصویب بودجه دارد و آن بحث درآمد و هزینه است که در این خصوص کارهای تخصصی انجام شده است. اگر بیشتر از این بود حتماً اختصاص داده می شد.

وی افزود: ما باید مدیریت کنیم به نظر من در اختصاص بودجه به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نظر مثبت داشتند البته مدیران ما تصورشان این است که تا حد نهایی مساعدت شود تا بتوانند اهداف دانشگاه را محقق کنند اما ما در یک مجموعه در دولت هستیم و باید به دولت در راستای سیاست ها و برنامه ای که دارد کمک کنیم و بهترین استفاده را از امکانات محدود داشته باشیم.

غلامی تصریح کرد: دانشگاه ها نیز باید تلاش کنند از درآمدهایی که دارند، ظرفیت های های علمی و فناوری دانشگاه را توسعه بدهند. محدودیت همیشه فرصت ایجاد می کند و ما امیدواریم این ظرفیت ها بیش از گذشته به فعلیت برسد و دانشگاه ها بتوانند سهم قابل توجهی از هزینه توسعه خود را از طریق محققان و پروژه های تحقیقاتی اجرایی کنند.

وزیر علوم درباره جشنواره فارابی نیز گفت: این جشنواره به زودی برگزار می شود و یکی از جشنواره های مهم وزارت علوم است و هدف از آن این است که یک الگوی برتر به جوانان در حوزه علوم انسانی معرفی کند و ما بتوانیم در این حوزه بیش از گذشته از جوانان استفاده کنیم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست