پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۳۵۵۲
|
کد خبر: ۲۲۹۳
با هدف رونق توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری و در سفر به همدان؛

دکتر سورنا ستاری از شرکت های دانش بنیان دانشگاه بوعلی سینا بازدید کرد + گزارش تصویری

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در سفر به همدان و با هدف رفع چالش‌های زیرساختی رونق تولید دانش‌بنیان، از شرکت های دانش بنیان دانشگاه بوعلی سینا و استان همدان بازدید کرد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار بسنا، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، با هدف توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و حمایت از رونق تولید دانش‌بنیان ، از تازه‌ترین دستاوردهای فناورانه این استان دیدن کرد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری سپس با حضور در شهرک صنعتی بوعلی، از سه شرکت دانش‌بنیان سایدون صنعت آریا، پایا بسپار آریا و صنایع غذایی سحر رفت، تا ضمن فراهم کردن زمینه برای رفع چالش‌ها و نیازهای زیرساختی، فرصتی ایجاد شود تا فعالان فناور همدانی به معرفی توانمندی‌ها و تولیدات فناورانه خود بپردازند.

این واحدهای دانش‌بنیان با تکیه به دانش فنی بومی و نیروی انسانی متخصص، قطعات موتور خودرو، تجهیزات آب و آبیاری، قطره ای، بارانی، آبپاش، تجهیزات آبیاری کشاورزی و محصولات غذایی تولید می‌کنند.

بازدید از دستاوردهای فناورانه، گفت و گو با فعالان فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان و مرکز رشد و فناوری دانشگاه بوعلی سینا نیز در امتداد سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به استان بود.

رییس بنیاد ملی نخبگان، همچنین با حضور در جمع دانشگاهیان فناور مستقر درمرکز رشد واحدهای فناوراین دانشگاه، از آخرین نوآوری‌های دانشگاهی آگاه و زمینه‌ساز رونق فعالیت‌های فناورانه دانشگاهی شود.

ستاری، پس از دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی، امام جمعه همدان و نماینده ولی فقیه در استان به بحث و گفت‌وگو پیرامون لازمه‌های تحقق محورهای بیانیه گام دوم انقلاب، رونق تولید و زیست‌بوم کارآفرینی فناورانه جوانان پرداخت.

وی همچنین در بخش پایانی سفر یک‌روزه به استان همدان با حضور در نشست شورای اقتصاد مقاومتی استان همدان در جمع مسئولان استانی و فعالان فناور این استان از چندوچون رونق زیست‌بوم کارآفرینی و حمایت بخش‌های استانی از فعالان این زیست‌بوم گفت.


خبرنگار: اسماعیلی

عکس: رضا علی احمدی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست