پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۴۹
|
کد خبر: ۴۲۴۸
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد سال ۹۹ در ۱۳۳ کدرشته در صبح روزهای پنجشنبه شانزدهم، جمعه هفدهم و شنبه هجدهم مرداد همزمان با سراسر کشور در استان همدان نیز برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

دکتر سیدمهدی مسبوق نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بسنا گفت: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد سال ۹۹ در ۱۳۳ کدرشته در صبح روزهای پنجشنبه شانزدهم، جمعه هفدهم و شنبه هجدهم مرداد همزمان با سراسر کشور در استان همدان نیز برگزار می‌شود.

وی افزود: در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۹، تعداد ۱۴۲۹۳ داوطلب شرکت کرده‌اند که از این تعداد، ۶۸۹۳ نفر زن و ۷۴۰۰ نفر مرد هستند که در ۶ گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی در ۱۳۳ کدرشته امتحانی در سطح استان و در شهرهای همدان، ملایر و نهاوند به رقابت می‌پردازند.

مسبوق در ادامه تصریح کرد: ۸۷۷۵ داوطلب شهر همدان در چهار حوزه امتحانی دانشگاه بوعلی‌سینا، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش همدان در این آزمون شرکت می‌نمایند.

وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است کارت شرکت در آزمون ورودی کارشناسی‌ارشد رشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی شش‌گانه از روز دوشنبه، ۱۳ مرداد بر روی وب‌سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار گرفته و داوطلبان می‌توانند از این تاریخ تا ۱۵ مرداد با مراجعه به این وب‌سایت از کارت خود پرینت تهیه کنند.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا همچنین بیان داشت: باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد از صبح روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد تا صبح روز شنبه ۱۸ مرداد ۹۹ در دانشگاه بوعلی‌سینا و دانشگاه ملایر فعال می‌باشد.

وی همچنین تاکید کرد: شروع فرایند آزمون، ساعت ۸:۰۰ صبح می‌باشد. لذا داوطلبان لازم است که حداقل نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون در حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند.

سیدمهدی مسبوق در ادامه تصریح کرد: بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور پیشگیری از تجمع در مقابل درب‌های ورودی تاکید می‌شود و از داوطلبان عزیز تقاضا می‌شود حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند و از ساعت ۶:۳۰ الی ۷:۳۰ به حوزه‌های امتحانی مراجعه نمایند.

وی همچنین عنوان کرد: داوطلبان لازم است در هنگام ورود به جلسه آزمون، پرینت کارت ورود به جلسه و شناسنامه عکس‌دار یا کارت ملی معتبر به همراه داشته و از آوردن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف، کتاب، یادداشت، جزوه و ... جدا خوداری نمایند.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا یادآور شد: نظر به اینکه سوالات رشته‌های امتحانی دوره کارشناسی‌ارشد به گونه‌ای طراحی شده که برای پاسخگویی به سوالات نیاز به ماشین حساب نمی‌باشد، لذا به داوطلبان تأکید می‌گردد با توجه به مطلب فوق، برای پاسخگوئی به سوالات هر یک از رشته‌های امتحانی نیاز به ماشین حساب نبوده و از ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد و با آنان برابر مقررات رفتار خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی بدون فیلتر و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی برای داوطلبان محترم الزامی است. ضمن اینکه تمامی حوزه های امتحانی قبل و بعد از جلسات آزمون به طور کامل ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.


خبرنگار: اسماعیلی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!  (۳ نظر)