پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۵۹۰
|
کد خبر: ۵۹۱۸
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که امتحانات پایان ترم به صورت حضوری برگزار شود، گفت: در این راستا می‌توان بازه امتحانات را طولانی کنیم و یا از امکانات سایر دانشگاه‌ها بهره بگیریم.
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۶ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۰
به گزارش بسنا و به نقل از ایسنا، دکتر علی خاکی‌صدیق در نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اظهار کرد: با توجه به اپیدمی سویه امیکرون وقفه جدی در دانشگاه‌ها اتفاق افتاد که امیدواریم در سال آتی کلاس‌های دانشگاه‌ها را به صورت حضوری برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که امتحانات پایان ترم به صورت حضوری برگزار شود؛ در این راستا می‌توان بازه امتحانات را طولانی کنیم و یا به با بهره‌مندی از امکانات سایر دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و موسسات دیگر هماهنگی انجام گیرد که دانشجویان غیر بومی در نزدیک‌ترین محل زندگی امتحان دهند.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه حضور اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها همواره مورد تأکید وزیر علوم بوده است اظهار داشت: باید برای این موضوع برنامه داشته باشیم تا شاهد حضور همه اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها باشیم.

وی در خصوص کلاس‌های عملی و برگزاری کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: مقرر شده بخش عمده‌ای از این کارگاه‌ها و کلاس‌ها را به صورت حضوری در این ترم برگزار کنیم. البته می‌توان این امر را به صورت فشرده نیز برگزار کرد.

دکتر خاکی‌صدیق با بیان اینکه نتایج ارزیابی عملکرد آموزش الکترونیکی و دسته‌بندی دانشگاه‌ها انجام شده است و به زودی اعلام خواهد شد، بیان کرد: با توجه به مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، مبنای پذیرش دانشجویان الکترونیکی در سال‌های بعد این ارزیابی خواهد بود.

وی با اشاره به گزارش عملکرد آموزشی دانشگاه‌ها در دوران همه‌گیری کرونا عنوان کرد: تعداد کلاس‌های برخط در مقاطع مختلف تحصیلی در چهار نیم‌سال اخیر نشان از افزایش این کلاس‌ها دارد و خوشبختانه دانشجویان بیشتر توانستند از این نوع آموزش بهره‌مند شوند.

به گفته معاون آموزشی وزارت علوم، دانشجویانی که به دلایل متاثر از بیماری کرونا نیمسال تحصیلی خود را با مجوز دانشگاه حذف کرده‌اند نیز روندی کاهشی داشته است؛ البته با انجام واکسیناسیون انتظار داریم که این آمار کمتر شود.

وی افزود: ورود به بحث آموزش الکترونیکی همواره دشوار بود چرا که بسیاری از دانشگاه‌ها زیرساخت‌های لازم را نداشتند که البته با تلاش‌های اعضای هیئت علمی برای برگزاری کلاس‌ها و کارشناسان دانشگاه‌ها در حوزه آموزش و IT توانستند شرایطی فراهم کنند که کلاس‌ها به صورت برخط برگزار شود.

دکتر خاکی صدیق در پایان با بیان اینکه برگشت به آموزش حضوری پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، اظهار کرد: امیدواریم با همت رؤسای دانشگاه‌ها و تلاش اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها، ازسرگیری آموزش حضوری موفقیت‌آمیز باشد؛ البته منظور بازگشت به آموزش حضوری همانند سال ۱۳۹۸ نیست بلکه بازگشت به آموزش به صورت ترکیبی و با کیفیت بالاتر است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست