پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۹۱۸
|
کد خبر: ۷۷۹۷
آئین‌نامه جامع اعتبار ویژه از سال آینده اجرایی می‌شود و به گفته معاون پژوهشی وزیر علوم با اجرای این آئین‌نامه، اعتبار پژوهانه اعضای هیئت علمی هم افزایش پیدا می‌کند.
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷ - ۲۴ دی ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، برنامه هفتم توسعه برای جامعه علمی، پژوهشگران کشور و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها می‌تواند بسیار خیر باشد و خبرهای خوبی را برای این قشر به همراه آورد؛ آئین‌نامه جامع اعتبار ویژه نیز از جمله آئین‌نامه‌هایی است که در برنامه هفتم توسعه دیده شده و قرار است از سال آینده اجرا شود.

با اجرای این آئین‌نامه امتیازات خوبی نیز به پژوهشگران تعلق می‌گیرد.

پیمان صالحی معاون پژوهش وزیر علوم در این‌باره گفت: با توجه به تأکید وزیر علوم نسبت به ارتقای پژوهش در کشور، وزارت علوم آئین نامه‌های خوبی در زمینه حمایت از پژوهشگران دارد که از جمله این آئین نامه‌ها می‌توانیم به آئین‌نامه جامع اعتبار ویژه اشاره کنیم که با اجرای این آئین نامه گرنت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی در رابطه با میزان این افزایش گفت: با اجرای آئین‌نامه جامع اعتبار ویژه از سال ۱۴۰۳ که در برنامه هفتم توسعه دیده شده است، گرنت اعضای هیئت علمی به بیشتر از دو برابر خواهد رسید.

صالحی ادامه داد: پیش از این نیز براساس آئین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون جهش تولید، اعطای گرنت برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی و پژوهشی پرداخت شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست