پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۴۳
|
کد خبر: ۹۸۳
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛

نقش مؤثر دانشجویان در کاهش آسیب‌های اجتماعی

دکتر غلامرضا غفاری گفت: باتوجه به پهنه وسیع جامعه دانشجویان می‌توانند به عنوان بدنه موثر در عرصه دانشگاهی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثری داشته باشند.
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش بسنا، نخستین جلسه شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد.

غلامرضا غفاری با اشاره به داده‌های موجود در فضای دانشگاهی و قیاس آن با جامعه عام، بر مطلوب بودن وضعیت مجموعه‌های دانشگاهی و برخورداری محیط‌های آموزشی از کمترین آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و افزود: بر اساس این داده‌ها می‌توان نتیجه گرفت میزان آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها نسبت به سایر فضاهای عمومی جامعه به مراتب کمتر است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: باتوجه به پهنه وسیع جامعه دانشجویان می‌توانند به عنوان بدنه موثر در عرصه دانشگاهی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثری داشته باشند.

در این نشست بر نقش دانشگاه به عنوان دومین کانون تجربه زندگی مشترک و جامعه پذیری آن و همچنین نقش موثر دانشگاه در کنترل انحراف از ارزش‌های اجتماعی تاکید شد. شناخت صحیح آسیب ها، ترسیم وضعیت موجود و برنامه ریزی دقیق، گسترش و تقویت برنامه‌های اجرایی در قالبی نظامند و پیوسته و ارائه راهکارهای کاربردی با هدف مهار و کنترل آسیب‌های اجتماعی دیگر مقولاتی بود که به آن پرداخته شد.

همچنین آگاهی بخشی به دانشجویان و دادن آموزش‌های لازم به ویژه در سطح خوابگاه‌های دانشجویی و ارائه خدمات در زمینه آموزش مهارت‌های زندگی در طول دوران دانشجویی از جمله موارد موثر در کاهش میزان خودپنداره‌های منفی اشاره شد.

در پایان اعضا ضمن تاکید بر لزوم تطابق برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی به صورت دقیق و هوشیارانه بر همگرایی و هم افزایی مسئولان دست اند کار تاکید کردند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر