پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۹۹
|
کد خبر: ۱۰۱۸
قائم مقام وزیر علوم ، گزارشی از اصلاح آئین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ارائه داد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۷

به گزارش بسنا و به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، هفتمین جلسه کمیسیون هماهنگی و اجرایی سازی سیاست‌های آمایش آموزش عالی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه که توسط ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با حضور دبیر این ستاد، قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون آموزشی این وزاتخانه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و جمعی از صاحبنظران علمی و دانشگاهی برگزار شد، گزارش اصلاح آئین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی توسط عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس مرکز هیات‌های امنای این وزارتخانه ارائه شد.

وی گفت: در وضع موجود دانشگاه باید در خدمت رفع معضلات و نیازهای جامعه باشد و این امر نیازمند اصلاح ضوابط و آئین نامه‌هاست و البته نمی توان این کارهای مهم را یکباره انجام داد بلکه نیاز به سپری شدن زمان جهت فراهم شدن همه شرایط احساس می‌شود.

قائم مقام وزیر علوم ادامه داد: برای تغییرات بنیادین احتمالی در آئین نامه ارتقای اعضاء هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مامور شده مطالعه تطبیقی با آئین نامه‌های مشابه در سایر کشورها را انجام دهد.

در ادامه جلسه کبگانیان ضمن اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در خصوص موضوع مقالات علمی گفت: ایشان تاکید داشتند که سیاستگزاری‌ها و دستور العمل‌ها باید به‌گونه‌ای باشد تا مقالات علمی رفع مشکلات و معضلات کشور را هدف قرار دهند.

وی افزود: وزاتخانه‌های علوم و بهداشت باید گزارش کمی و کیفی مبتنی بر آمار متقن در خصوص نحوه اجرای آئین نامه ارتقای اعضاء هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را ارائه دهند و در خصوص اصلاح این آئین نامه نیز در صورت نیاز و لزوم میبایست اقدام می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه